“Довбуш” Гнатковський отримав текст для читання Радіодиктанту єдності та дав поради українцям

Автор: Андрій Макітра

22 Oct, 2023 12:02

Поділитись публікацією
“Довбуш” Гнатковський отримав текст для читання Радіодиктанту єдності та дав поради українцям

Актор, театральний режисер, виконавець ролі брата Олекси Довбуша у популярному фільмі “Довбуш” франківець Олексій Гнатковський розповів, що вже отримав текст Радіодиктанту національної єдності-2023, який він читатиме. Гнатковський розповів про свої емоції та дав поради майбутнім учасникам Всеукраїнського флешмобу.

Про це пише Галка з посиланням на інтерв’ю Олексія Гнатковського “Обозревателю”.

Як раніше писала Галка, Радіодиктант національної єдності-2023 читатиме актор, театральний режисер, виконавець ролі брата Олекси Довбуша у популярному фільмі “Довбуш” франківець Олексій Гнатковський.

В інтерв’ю “Обозревателю” актор наголосив, що читати українцям Радіодиктант – це вираження його життєвих переконань.

“Прочитати всій Україні радіодиктант – це круто. Але величезна відповідальність. Те, що буду мати змогу звертатися до українців, це буде підтвердження моїх життєвих тез. Українська мова – визначальна. Українське – визначальне. Ми зараз єднаємося навколо свого”, – акцентував зірка фільму “Довбуш”.

Гнатковський в ефірі національного телемарафону додав, що текст Радіодиктанту – 2023 йому надіслали у п’ятницю вранці. Актор звернувся до учасників цьогорічного Радіодиктанту.

“Якщо ви написали його (текст, – ред.) без помилок, це означає, що я дуже гарно його прочитав. Якщо ви неправильно його написали, щось не зрозуміло було, це означає, що ви просто неуважно слухали”, – заявив актор.

При цьому додав, що важливо під час прочитання тексту донести до слухачів знаки пунктуації. Тож актор матиме відповідних консультантів.

“Я розумію відповідальність, але насправді важливіше те, що написання Диктанту національної єдності – це те, що нас об’єднує”, – вважає зірка “Довбуша”.

При цьому він наголосив, що кожен українець в тилу щодня має робити щось для спільної Перемоги, як це роблять хлопці та дівчата на передовій. Зокрема, варто єднатися навколо важливих тем, шукати те, що нас, українців, об’єднує, а не навпаки.

Гнатковський також зізнався, що теж колись долучався до написання Радіодиктанту. Результат був різний.

Як раніше писала Галкаактор франківського драмтеатру Олексій Гнатковський на піку слави через роль Івана Довбуша у рекордно популярному фільмі “Олекса Довбуш”. У “Франківських теревенях” розповідає, як він відчуває свою популярність, чому почуває себе винним, коли добре висипається і за що любить і не любить Івано-Франківськ.

Довідково: Радіодиктант національної єдності-2023 відбудеться об 11:00 27 жовтня, у День української писемності та мови. Радіодиктант звучатиме по всій країні на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура, наживо транслюватиметься в ефірі телеканалу Суспільне Культура, на ютуб-каналі Українського Радіо і на фейсбук-сторінках Суспільного.

Читайте також: Знані люди Франківщини та молодь долучилися до національного диктанту єдності (ФОТО)