Довговічні пам’ятники, портрети на склі та дешеві ціни: переселенці з Маріуполя відкрили у Франківську салон-магазин “Граніт” (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

06 Вер, 2022 21:06

Поділитись публікацією
Довговічні пам’ятники, портрети на склі та дешеві ціни: переселенці з Маріуполя відкрили у Франківську салон-магазин “Граніт” (ФОТО)

На захід України змушені передислоковуватися все більше виробництв зі Сходу та Півдня. Саме таким успішним бізнесом, який переїхав до Івано-Франківська, є відоме маріупольське виробництво гранітних пам’ятників – салон-магазин “Граніт”.

У Донецькій області ця компанія була однією з перших у своїй сфері та займала провідні місця. За словами, керівника підприємства Валерія Віталійовича, новим місцем роботи Франківськ обрали не випадково: 

“Спочатку ми переїхали в Яремче, а в Івано-Франківськ їздили прогулюватися у вільний час. І нам це місто стало близьким, припало до душі, а менталітет місцевих людей схожий з нашим. Івано-Франківськ безпечний для працівників для нашої сфери”. 

Розповідаючи про останні місяці перед війною, Валерій каже – у Маріуполі розуміли, що може бути напад на місто.

“Але ми не переживали до останнього, бо думали, що Маріуполь захищений. І коли довелося приймати рішення про переїзд – ця ситуація стала великим випробуванням для всіх переселенців. Зараз наше місце роботи у Маріуполі розікрали повністю, розбомбили. Частина обладнання пропала, а частина – була в Житомирі та Кропивницькому, і там воно збереглося й залишилося”.

Новий прихисток в Івано-Франківську знайшло не тільки керівництво, а й працівники салон-магазину “Граніт”.

“З нами переїхав різьбяр, старший майстер, який відповідає за все виробництво – від доставки каменю до установки вже готового пам’ятника на кладовищі. З художниками ми працюємо віддалено. До речі, з нами працює найкращий художник України та Європи, засновник та адміністратор Спільноти ретушерів України Максим Кожан”.

Приміщення під салон-магазин в Івано-Франківську, за словами Валерія Віталійовича, важко було знайти – все через доволі високу орендну плату. З цим питанням до влади міста не зверталися, а сподівалися самі на себе. Врешті, вдалося знайти приміщення по вулиці Мазепи, 87.

Наразі керівництво та працівники облаштовують уже відкритий салон-магазин.

Про свою справу Валерій розповідає дуже тепло. Каже – цінують кожного клієнта та підходять до роботи з душею:

“Хтось хоче побільше собі “зірвати”, а я просто люблю цю справу. Щоб людям було простіше бабусям, дідусям, батькам своїм віддати шану, то будемо робити так, щоб цінова політика була дешевша, а якість краща. І таку цінову політику зараз будемо проводити не лише для переселенців, а й для всіх”.

До речі, ціни у салон-магазині “Граніт” і справді одні з найдешевших, адже компанія не бере камінь у посередників, а має доступ до гранітного кар’єру.

Граніт – дуже міцний, щільний і красивий камінь, багатий на кольори. Він не вигорає, не гниє, тож пам’ятники з нього справді міцні, довговічні. Загалом, каже Валерій, може бути понад тисячу різних видів пам’ятників, виконаних у типових та ексклюзивних проєктах. У роботі салон користується одним із найдорожчих сертифікованих станків, які максимально точно переносять портрет на камінь. 

“Є невеличка різниця у підходах до виробництва пам’ятників на сході та заході України, але загалом, по суті, нічого такого складного немає, все робиться елементарно, головне – бажання працювати”.

Крім того, салон-магазин “Граніт” виходить на ринок з новою послугою: тут перші та єдині в Україні взялися виготовляти пам’ятники зі скла. Саме таке ноу-хау у Маріуполі користувалося попитом.

А перед цим на виробництві освоїли виготовлення кольорових скляних портретів.

“Такого ніхто не робив, лише ми. Портрети на склі – це окрема технологія, ціла процедура. Ми даємо гарантію, що зображення не вигорить, нічого йому не буде”, – зазначив керівник салон-магазину.

Виготовлення пам’ятників зі скла займає до 10 днів, гранітних – також. Але час від моменту замовлення і до установки на кладовищі, звісно, буде залежати від сформованої черги. Крім того, за бажанням клієнтів, компанія може облаштовувати цілі меморіальні комплекси – пам’ятник, плитку, огорожу, столик, лавку і т.д. На це буде потрібно близько місяця.

Також салон-магазин надає можливість кредитування без банків і страховиків, бо повністю довіряє своїм клієнтам.

“Ми маємо навіть клієнтів у Франції, Німеччині, ще в кількох країнах Європи. Зідзвонюємося з ними, обговорюємо все, що людині потрібно зробити. Висилаємо макет, погоджуємо. Клієнт вносить передоплату, ми працюємо, встановлюємо пам’ятник, а потім робимо детальний фотозвіт і надсилаємо йому”, – додає Валерій.

Працювати салон-магазин “Граніт” буде по всій Івано-Франківській області.

Адреса: м. Івано-Франківськ, вул. Мазепи, 87.
Номери телефонів: 068 548 99 96, 068 548 75 78.