Довіряти, домовлятись, об’єднуватись: презентували статут Івано-Франківської ОТГ (ФОТО)

Автор: Турій Роман

26 Лют, 2019 11:44

Поділитись публікацією
Довіряти, домовлятись, об’єднуватись: презентували статут Івано-Франківської ОТГ (ФОТО)

Про це йшлося на зустрічі 26 лютого у Центрі розвитку місцевого самоврядування.

Читайте також: Марцінків хоче пісню чи вірша про Бандеру: обіцяє роздавати десять тисяч

У 2018 році Івано-Франківськ надіслав запрошення 22-ом селам навколо обласного центру, аби створити об’єднану територіальну громаду. З п’ятьма селами місто підписало або підписує договори про співпрацю.

Директор ЦРМС Руслан Панасюк зазначив, що нині ми є свідками історичного моменту.

“Ми є свідками історичних подій, що на роки визначатимуть майбутнє міста і навколишніх сіл. Статут і об’єднання має грунтуватися на принципах довіри, домовленостей, рівності і об’єднання зусиль”, – каже Панасюк.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків наголосив, що у чотирьох навколишніх селах відбулися громадські слухання, на черзі – Підпечери і Черніїв.

“Місто зацікавлене в розвитку і збереженні сіл, як самостійних частин. Після президентських і парламентських виборів цей процес в Україні буде актуалізований. І не знаємо, як буде на кінець року. І маємо обговорити, як будемо жити. Місто хоче розширювати рекреаційні і інвестиційні зони, а для сіл важливо, що буде змога користуватися послугами міста – освітою, медициною, транспортом”, – каже Марцінків, інформує “Галка”.

Статут розробили фахівці ЦРМС, а не міської ради, наголосив Марцінків. Він вважає, що процес децентралізації і створення ОТГ вже не зупинити, адже це принцип самоврядування у ЄС, до якого прагне Україна.

Проект статуту має 48 сторінок, має акцент на інструменти максимальної участі громади у вирішенні проблем. Перелічує символи міста і ОТГ, громад, день міста і дні громад, передбачає участь у місцевих референдумах, опитуваннях, зборах, комісіях тощо.

Є норма, яка передбачає розгляд громадською радою важливих для населення проектів. Якщо їх не схвалила громадська рада – то воно не виноситиметься на розгляд виконкому чи сесії.