Драгомирчанська кухня, сад на даху та корекційна педагогіка: франківцям презентували проєкти-переможці “Малих ґрантів Теплого Міста”
23 Чер, 2021 13:46
Сім проєктів стали переможцями літньої хвилі програми “Малі ґранти Теплого Міста”.
23 червня в приміщенні “Промприлад. Реновація” франківцям презентували проєкти-переможці, пише “Галка”.
Загалом на літню хвилю ґрантової програми подавалися 13 проєктів. У фокусі подавачів були такі тематичні напрямки:
– прогресивна освіта: 5 проєктів;
– сучасне мистецтво: 5 проєктів;
– міський простір: 3 проєкти.
Комісія обрала сім команд, ідеї яких підтримають та втілять впродовж трьох місяців. Проєкти команд-переможців отримають фінансування на загальну суму 120 тис. грн.
Переможці літньої хвилі програми:
1. «Пантоніма для дітей» — ініціатива громадської організації Mim-theatre “IF”. Сума фінансування – 19 725 грн.
2. Мистецький благодійний проєкт «На шапку». Сума фінансування – 20 000 грн.
3. «Драгомирчанська кухня» — проєкт громадської організації «Нова атмосфера». Сума фінансування – 10 791 грн (часткове фінансування).
Команда проєкту має на меті згуртувати молодше та старше покоління села Драгомирчани через спільно проведений час та передачу знань про традиційну кухню села. У рамках проєкту школярі зможуть не тільки в теорії дізнатись про культуру харчування в селі, а й самостійно приготувати автентичні страви.
«Національна кухня є невід’ємною частиною будь-якого етносу. Цей проєкт дозволить відновити наші драгомирчанські автентичні традиції. Це дозволить з цікавістю провести літні канікули. Проєкт також передбачає співпрацю різних поколінь. Школярі будуть шукати інформацію про автентичні страви, будуть зустрічі зі старожилами, 15 майстер-класів і багато цікавого», – кажуть автори проєкту.
4. Сенсорне та дидактичне обладнання для корекційної педагогіки. Сума фінансування – 18 954 грн.
Ініціативна група навчально-реабілітаційного центру Івано-Франківської міської ради завдяки придбанню сучасного сенсорного та дидактичного обладнання прагне створити безбар’єрне освітнє середовище для рівних умов доступу до навчання, корекційних занять та соціалізації дітей з особливими освітніми потребами.
«Ми маємо окремі підходи та технології, які застосовуються до кожної дитини. Сама система освіти побудована на корекційній педагогіці. Це допомагає максимально якісно організувати освітній процес кожного», – каже директор Центру Віталій Демків.
5. Швейна школа «Клаптик» — ідея громадської організації «Творче коло». Сума фінансування – 10 791 грн (часткове фінансування).
6. Освітній простір Urban Garden. Сума фінансування – 19 878 грн.
«Urban Green Garden» — це освітній простір для дітей та підлітків на території міського саду, який розташований на даху інноваційного центру “Промприлад. Реновація” у Франківська.
Проєкт пропагує культуру вирощування локальної їжі, міського фермерства, збору та переробки органічних відходів, що зменшують негативний вплив людини на довкілля. Навчальна програма освітнього простору “Urban Green Garden” буде включати такі напрямки як мистецтво, екологію та іноземні мови. Всі події будуть відбуватись безкоштовно на свіжому повітрі просто неба.
«Буде ряд воркшопів на різні тематики, плануємо залучити понад трьох сотень дітей. Це будуть відкриті події, на які може записатися кожен. Наш проєкт плануємо продовжувати і в наступні роки, розширити площу до 600 квадратних метрів, працюватиме він цілорічно», – розповідає один із авторів проєкту Михайло Веклин.
7. Простір села Колодіївка. Сума фінансування – 19 890 грн.
Ініціативна група хоче задовольнити запит однієї з громад Івано-Франківської ОТГ на проведення активного відпочинку та занять спортом на свіжому повітрі, шляхом облаштування озера та стадіону, розміщених у селі Колодіївка.
Загалом за час існування програми вже підтримано близько 80 різних проєктів.