Драму “Клондайк” про збиття рейсу MH17 на Донбасі висунуто на Оскар-2023 від України

Автор: Застава Максим

08 Вер, 2022 21:42

Поділитись публікацією
Драму “Клондайк” про збиття рейсу MH17 на Донбасі висунуто на Оскар-2023 від України

Український Оскарівський комітет офіційно оголосив фільм, що змагатиметься за можливість потрапити до лонгліста претендентів на премію Оскар-2023 у категорії Найкращий міжнародний фільм.

Драму Клондайк режисерки Марини Ер Горбач висунуто на здобуття премії Американської академії кінематографічних мистецтв та наук. Стрічка розповідає про родину, що опинилася в епіцентрі подій війни на Донбасі та стає свідком авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області, пише “Галка” з посиланням на НВ.

Коли Ірка й Толік очікують народження первістка, війна жорстоко вривається в їхнє життя разом з уламками збитого Боїнга. Жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угрупування.

Фільм було обрано шляхом голосування членами Українського Оскарівського Комітету, головою якого є Алік Шпилюк.

Драма Клондайк спільного виробництва України й Туреччини вперше була показана на фестивалі незалежного кіно в Санденсі та отримала приз за Найкращу режисуру. На Берлінському кінофестивалі картина була представлена в програмі Panorama й отримала одразу два призи — Екуменічного журі та Глядацьких симпатій.

В український прокат картина вийде 3 листопада.