Другий в місті мурал з’явиться на стіні дитячої лікарні (ФОТО)

Автор: Турій Роман

23 Сер, 2015 12:07

Другий в місті мурал з’явиться на стіні дитячої лікарні (ФОТО)

Цими днями у Івано-Франківську триває проект „Франківський вуличний малюнок”. Його автор та ініціатор Віталій Грех, втілює проект спільно з Мистецькою резиденцією „Тепле Місто” в рамках ґрантових проектів „Urban Space”.

„Мені подобається діяльність „Теплого міста”, адже ще в травні була організована арт-резиденція, куди приїжджав Павел Альтхамер. А нещодавно художники розмалювали трансформаторну підстанцію „Прикарпаттяобленерго” на вул. Курінного Чорноти.

Потрібна була нова локація для зображення малюнків, цю ідею підтримав головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк. Таким чином художники вирішили розмалювати стіну міської дитячої клінічної лікарні”, – розповідає волонтер проекту Катерина Масляк.

До Івано-Франківська із Буенос-Айресу (Аргентина) прибув ґрафiтi-художник Хорхе Помар, який протягом місяця подорожує Україною. Його роботи дуже цікаві, їх автор пов’язує з політичною темою, але не прямо, а через алегорію. Усі малюнки Хорхе, на перший погляд, видаються доволі дитячими, але за ними ховаються потужні інформаційні повідомлення.

„Наразі я працюю в дитячій лікарні і неймовірно цим захоплений. Мені дуже подобається такий простір, адже усі мої роботи тісно пов’язані з дитячим світом. Взагалі мій стиль пов’язаний з чимось дитячим, невинним, наївним. Але всю цю естетику я використовую для того, щоб передати якесь повідомлення. Все, що я малюю, переважно має стосунок до теми війни і бізнесу, який пов’язаний з війною. Це капіталізм, несправедливість, або ж я просто розповідаю якісь історії”, – каже Хорхе Помар.

Автор проекту „Франківський вуличний малюнок” Віталій Грех (творчий псевдонім Ділк) запевняє, що автори розмальовуватимуть стіни міських будівель і надалі. За його словами, „Франківський вуличний малюнок” було створено для залучення художників як з України, так і з-за кордону. Митці будуть створювати малюнки для міста і це об’єднуватиме як  місцевих, так і приїжджих авторів. Результатом роботи стануть нові яскраві місця, нові емоції, облагороджені фасади будинків.

Розмальовувати міську дитячу клінічну лікарню художники планують завершити уже через три дні.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry