“Дружба мотивує дітей і дає віру в себе”: у Калуші стартував другий цикл занять в інклюзивній футбольній секції області

Автор: Андрій Макітра

06 Бер, 2024 13:11

Поділитись публікацією
“Дружба мотивує дітей і дає віру в себе”: у Калуші стартував другий цикл занять в інклюзивній футбольній секції області

На базі Калуського ліцею №3 функціонує єдина в Івано-Франківській області інклюзивна секція з футболу. Там тренуються 20 дітей віком від семи до 16 років. Наприкінці січня стартував другий цикл занять. Перший провели позаторік із 20 заняттями.

Про це пише Галка з посиланням на сайт УАФ та допис Калуської міської ради.

Інклюзивні футбольні секції в регіонах України — це ініціатива Української асоціації футболу, яка реалізовується за підтримки Хартії масового футболу УЄФА. Секції створені, щоб покращити доступність до спорту в Україні для дітей з інвалідністю, а також з особливими освітніми потребами.

Контакти в Івано-Франківській області:

  • Калуш, вул. Дзвонарська, 4, Калуський ліцей № 3
  • Тренер Богдан Юрій, 095-837-75-03
  • Координатор від обласної асоціації футболу Василь Сікора, 050-555-31-61, [email protected]

Із командою у Калуші займається учитель фізкультури ліцею Юрій Богдан. Для роботи у проєкті він пройшов спеціальну підготовку.

“На цих заняттях діти разом тренуються, навчаються основним прийомам гри, а також роботі у команді. Звісно, підхід до кожної дитини — унікальний. Але, загалом, тренуємося на рівні основної групи. Дехто з хлопців, хто не мав досвіду гри у футбол — зараз не відстає від решти гравців у команді”, — розповідає Юрій Богдан.

Зараз, каже Юрій Богдан, юні футболісти чекають завершення циклу тренувань і мають стимул викладатися на повну на змаганнях.

“Стараюсь їх мотивувати і подружити між собою. Як і попереднього разу, після завершення циклу пообіцяв пригостити їх піцою. Хлопці хочуть спілкування, хочуть дружби. Це мотивує і надає віри у власні сили. Після завершення циклу тренувань відвідаємо відкритий урок у Рогатині”, — стверджує Юрій Богдан.

Для реалізації проєкту тренери пройшли навчання на семінарі УАФ в Івано-Франківську, а перед стартом узяли участь у спільному вебінарі УАФ і обласних асоціацій футболу.

УАФ забезпечує дітей футбольною формою, м’ячами та необхідним спортивним інвентарем. Днями на тренування навідались представники Калуської організації Товариства червоно хреста України спільно із ГО «Інститут суспільних ініціатив». Учасників команди пригощали солодощами і подарували рюкзаки.

Для УАФ основними очікуваними результатами проєкту у 2024 році є:

— створення щонайменше 17-ти стабільних міжсекторних мереж для реалізації цілей проєкту;

— організація роботи регулярних інклюзивних футбольних секцій із залученням дітей з інвалідністю та з особливими освітніми потребами щонайменше в 17-ти регіонах (17 секцій на регулярній основі із залученням місцевих ресурсів і бюджетів для сталого розвитку);

— залучення до участі в секціях близько 300 дітей, покращення їхнього фізичного й психічного стану завдяки заняттям;

— забезпечення участі дітей — учасників секцій у футбольних фестивалях для всіх дітей громади.

Читайте також: У Долині для дітей переселенців та військовослужбовців провели фестиваль футболу (ФОТО)

Теги: