“Мій чоловік сам обирав це місце”: дружина загиблого Захисника творить у Калуші реабілітаційний центр “4.5.0 Прикарпаття” (ФОТО)
28 Лют, 2024 12:58
Дружина загиблого воїна Олега Перегуди Василина створює в Калуші реабілітаційний центр для ветеранів війни “4.5.0 Прикарпаття”. Каже, цей центр – мрія її чоловіка та присвята його подвигу.
Про мету центру і плани розвитку розповідає з Калуша команди “Галки”.
Керівниця громадської організації “Реабілітаційний центр ветеранів війни “4.5.0 Прикарпаття” й реабілітологиня Василина Перегуда ділиться, що такий центр – був мрією її загиблого чоловіка, АТОвця та учасника великої війни проти росії Олега. Він і починав проєкт у 2021 році. Після початку повномасштабного вторгнення Олег Перегуда знову пішов на фронт, воював у лавах 80-ої десантно-штурмової бригади. 14 червня 2022 загинув на Донеччині, захищаючи Україну.
За продовження мрії Олега взялася Василина. Під центр, як і придивлявся чоловік, обрала приміщення старої водонапірної станції “Хотінь”, площею 280 м². Територія станції – 2 га. Приміщення було в закинутому стані, там вже давно не проводились ніякі роботи. Василині вдалося отримати договір оренди на 25 років і розпочати його реставрацію.
“Мій чоловік сам вибрав це місце. Тут справді є все необхідне, щоб надати нормальні послуги фізичного та психологічного відновлення. Тут спокійно, затишно, свіже повітря, простора будівля і велика територія. Ми плануємо використовувати кожен клаптик землі за певним призначенням: хочемо розмістити тут сад, вулики, будиночки для апітерапії, ставочок для рибальства, теплиці й інше”, – розповідає жінка.
Зараз у центрі вже зроблено багато роботи, але ще більше – попереду, каже Василина. Тут провели демонтаж старого даху й встановили новий, підвели комунікації, вставили вікна, вирівняли землю, зробили нову огорожу і деякі внутрішні ремонтні роботи.
В будинку планують облаштувати великий спортивний реабілітаційний зал, проводитимуть тренінги, навчання, зустрічі. Також хочуть встановити ерготерапевтичну кухню, яка допомагатиме пораненим військовим пристосуватися до побуту та відновити всі втрачені навички. Окрім того, обладнають масажний кабінет, кабінет психолога.
“Ми думаємо, що в майбутньому центр зможе приймати десь 15-20 клієнтів в день. Ми будемо надавати послуги з фізичної, психологічної й соціальної реабілітації. Основний наш напрямок роботи – адаптація ветерана до цивільного життя”, – ділиться Василина.
Нещодавно проєкт 4.5.0 Прикарпаття переміг у конкурсі грантів від Українського ветеранського фонду. Один мільйон гривень піде на внутрішні інженерні роботи й комунікації – це кондиціонери, опалення, каналізація тощо. Жінка надіється, що за сприятливих умов центр, можливо, відкриє свої двері вже влітку.
Племінниці Олега, Ольга Лилак й Юлія Парцей теж допомагають Василині реалізувати мрію воїна. Вони розповіли, що приблизна вартість першого етапу цього проєкту – 16 мільйонів гривень. Тож потрібна суттєва допомога від доброчинців.
“Ми беремо і матеріали, які були вже в використанні. Також ми працюємо з локальним бізнесом: хто на чому спеціалізується. Постійно робимо збори “на банку”, беремо участь у грантах. Наразі у нас зібрано понад чотири мільйони разом із матеріалами і переданим обладнанням. До нас приходять з запитом на допомогу, а ми вже кажемо, чим вони можуть бути корисними для нас”, – розповідає Ольга.
4.5.0 Прикарпаття
Читайте також: Дружина загиблого бійця хоче створити на Прикарпатті реабілітаційний центр для воїнів (ФОТО)