Духовна конституція християн: копію Мазепинського Євангелія презентували в Івано-Франківську (ФОТО)

Автор: Застава Максим

23 Dec, 2021 17:19

Духовна конституція християн: копію Мазепинського Євангелія презентували в Івано-Франківську (ФОТО)

В Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. Франка 23 грудня презентували факсимільне видання Мазепинського Євангелія, яке належить до національної історичної спадщини й вважається духовною конституцією усіх християн.

Читайте також: На Прикарпатті в ямах на дорозі посадили дерева (ФОТО)

Повернення Євангелія від Івана Мазепи для сучасників взяв на себе Фонд пам’яті Блаженнішого митрополита Володимира, який очолює митрополит Православної церкви України Олександр (Драбинко) спільно з Посольством України в Лівані, пише «Галка».

Факсимільне видання містить 122 сторінки, а папір для відтворення пам‘ятки за відтінком і щільністю відповідає оригіналу.

За словами посла України в Лівані Ігоря Осташа, це унікальне видання, яке належить до національної історичної спадщини, було надруковано у січні 1708 року в сирійському місті Алеппо коштом гетьмана України Івана Мазепи для арабськомовного світу і розійшлося різними містами та монастирями Близького Сходу.

«Мазепинське Євангеліє є свідченням підтримки гетьманом православних Близького Сходу на зламі 17-18 століть. Він був стратегом, який розумів наскільки важливим є східний вимір», – каже Осташ.

Посол України додав, київський примірник Мазепинського Євангелія тривалий час вважався втраченим. Втім нещодавно пам‘ятку знайшли у фондах Національної бібліотеки імені Володимира Вернадського.

«Воно містить дуже символічну присвяту Антіохійського патріарха гетьману Мазепі, що засвідчує великий авторитет українського керманича, його мудру політику, яка має колосальний вплив на сьогодення», – додає Осташ.

На його думку, це одна з найголовніших реліквій української нації.

Теги:
Осташ