Думки перехожих: “Чого бракує франківським маршруткам?” (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

26 Бер, 2015 22:06

Поділитись публікацією
Думки перехожих: “Чого бракує франківським маршруткам?” (ФОТО)

Мешканці Івано-Франківська розповіли, що їх дратує в міських маршрутках та яких змін вони б хотіли. Одні кажуть, що все нормально, інші – що місту взагалі не потрібен цей вид транспорту. 

Журналісти Galka.if.ua питали перехожих на вулиці: “Чого бракує франківським маршруткам?” Ось які відповіді отримали:

“Потрібно, щоби водії нормально їздили, по правилах. А вони біля кожного слупа стають. Або зупиняються на пішохідному переході і не звертають уваги ні на кого, бо їм так зручно. Треба, щоб наша ДАІ їх за це наказувала, і тоді буде краще”, – Володимир, працює в сфері послуг.


Опитування-3808

“По перше, треба графік руху, конкретний. І не припиняти рух, тому що життя ще триває і після дев’ятої години вечора! З маршрутками – воно ж усе запущене! Якісь би проїзні зробити, електронні проїзні. А не ця допотопщина: взяв гроші і, як захотів, так відвіз. Має бути порядок наведений. Я не розумію, який в нас тут мер, що він отаке дозволяє.

Я їх розумію, що вони хочуть підняти тариф, бо пенсіонери їздять безкоштовно. Але й пенсіонерів можна зрозуміти: за які гроші вони мають їздити, якщо їм на життя ледве вистачає? Найперше, хай нагорі там розберуться, а потім беруться за низи. А вони хочуть за рахунок людей підняти тариф. Ну що зміниться? Культура? Обслуговування?

Он недавно: ресора в маршрутці трісла, так він їхав далі такий повний, що люди вивалювалися, і далі пакував, пакував тих людей. А задній їхав порожній. Це взагалі абсурд!” – Оксана, кухар (на фото).


 “Є побажання, щоб був зручніший графік. Бо особливо всередині дня некомфортно їхати: є великі паузи між рейсами”, –  Олена, викладач


Опитування-3810

“Хочеться, щоб вони почали їздити за розкладом. Бо ввечері іноді доводиться по сорок-п’ятдесят хвилин чекати на ту маршрутку. Вони в купу збиваються, всі разом приїжджають, а потім сорок хвилин ні одної нема.

Було б добре, якби створили якийсь мобільний додаток, що дозволяв би в реальному часі відслідковувати їхнє переміщення. Бачити, що маршрутка на попередній зупинці і  що на цій є сенс стояти. І ще тоді бажано зробити на зупинках Wi-Fi”, – Олександр, програміст (на фото).


 “Я, в принципі, зауважень не маю. Треба ті автобуси,які вже старі і побиті, поміняти, а всі інші більш-менш нормальні. Я не дуже згоден з підняттям тарифу,  але якщо підрахунок такий, якщо немає іншого вибору,бо пальне дороге, то що робити?” – Михайло, працівник офісу.


Опитування-3811

“Треба, щоб була чистота. Порядність водіїв. Відеореєстратори можна поставити, а в GPS не бачу ефективності”, – Роман, студент (на фото).


“Я був свідком і учасником такого випадку, що маршрутка на вулиці Гаркуші зупинилася і могла просто зайнятися. Замкнуло проводку. І от шофер – не вийшовши, а вилізши з маршрутки – почав обзивати власника: «Я цьому гадові казав, що треба зробити ремонт, а він не зробив!» Ці всі маршрутки мають пройти серйозну експлуатаційну перевірку, щоб вони відповідали нормам безпеки.

А взагалі, я противник маршруток. Думаю, що у таких містах, як Франківськ, Чернівці, Коломия владі треба зробити мунціпальний транспорт, за який можна було б нести відповідальність.  Щоб він був електричний. Зробити додаткові тролейбусні лінії. Було б чистіше, вигідніше і ніхто би нікого не кляв у тих маршрутках.

А всі ці маршрутки, які є, аби не втратили роботи, можна пустити на довколишні села для кращого транспортного зв’язку із центром”, – Соломон, підприємець


Опитування-3814

“Чистота насамперед. Там завжди брудно, завжди нема чим дихати. З дитиною я би там не їхала. На роботу водіїв нема чого жалітися, вони працюють, як працюють. А от чистоту і якість тих машин треба покращити, бо вони вже старі, відслужили своє”, –  Ілона, молода мама (на фото).


Опитування-3817

“Щоб було чистіше у маршрутках. Щоб не піднімали ціну далі. Можливий варіант: зробити проїзні, думаю, від цього багато хто виграє”, –  Вікторія, продавець техніки (на фото).  


Опитування-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Насамперед,  щоб водії не курили. Моя дружина вагітна, а вони курять постійно в автобусі, все задимлено. А я піклуюся про свою дружину, тому не хочу, щоб вона всім цим дихала.

По друге, щоб вони не розмовляли по телефону, бо це може призвести до аварії. Третє – квитки. Щоб в них була включена страхівка. Ну і щоб маршрутки були гарні, чистесенькі, щоб не було цієї реклами, яка всі вікна затуляє.

І ще треба нормальні сидіння. Деколи приходиш, дивишся – а там діра в цілій сідушці. Це не додає радості”, – Василь, студент


Опитування-3823

“Деякі водії курять, музику голосно слухають – це не подобається”, – Анастасія, учениця сьомого класу


 Опитування-3826

“Не хочуть брати  пенсіонерів. Вони не думають про те, що самі теж колись доживуть до старості, також будуть пенсіонерами”,  – Зена Володимирівна, пенсіонерка


“Я їздила на цвинтар. Мій син загинув в АТО. Я не знала, що на цвинтарі треба буде заплатити. Верталася, а водій теж вимагав з мене гроші, хоча, за правилами, він в цей час мав брати пенсіонерів безкоштовно”, –   Марія Василівна, пенсіонерка


Фото: Юрій Гриньків/ GALKA.IF.UA