Два місцеві санаторії-профілакторії для студентства можуть опинитися під загрозою закриття

Автор: Єва Жасминова

05 Лют, 2015 10:06

Поділитись публікацією
Два місцеві санаторії-профілакторії для студентства можуть опинитися під загрозою закриття

З 1 січня 2015 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці».

Читайте також: Освітяни Івано-Франківська проведуть мітинг під Білим Домом

У результаті припинилось часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв вишів за рахунок коштів Фонду соціального страхування.
Зокрема, немає зарплат для медичних працівників оздоровниць, грошей на харчування, лікування тощо.
У зв`язку з такими змінами, Профспілки працівників освіти і науки України звернувся до голови Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілії Гриневич. Вони пропонують ініціювати внесення змін до законодавства про державне соціальне страхування з метою відновлення фінансування санаторіїв-профілакторіїв вищих навчальних закладів, як повідомляють профспілки.
Як розповіла голова обласної освітянської профспілки Анна Гривнак, умісті є два санаторії-профілакторії при вишах, і сьогодні вони під загрозою закриття, оскільки не отримують жодних дотацій від держави.

«Потрібно залишити хоч 30% того фінансування. Оздоровлення потрібно як студентам, так і викладачам, а дозволити собі санаторне лікування за 7-8 тисяч гривень наші педагоги не можуть» – каже Анна Гривнак.

Теги: