Дві громади Прикарпаття удосконалять велоінфраструктуру за підтримки U-LEAD

Автор: Зелінська Таня

15 Nov, 2021 17:06

Дві громади Прикарпаття удосконалять велоінфраструктуру за підтримки U-LEAD

Стартувала нова ініціатива U-LEAD з підтримки  розвитку велоінфраструктури в громадах.

Днями відбувся перший семінар в рамках мережі з розвитку велосипедної інфраструктури в громадах. У заході, який організовувала команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Івано-Франківській області, взяли участь представники 12-ти громад з Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської, Тернопільської, Рівненської та Волинської областей. 

За інформацією регіонального офісу, від Прикарпаття для участі в програмі були відібрані  Солотвинська та Спаська територіальні громади.

«Темі мобільності «U-LEAD з Європою» приділяє багато уваги та проводить низку заходів. Дехто вже брав участь у наших програмах мобільності у 2018 році. У вересні цього року ми запустили новий проєкт щодо розвитку велоінфраструктури. Заходи включатимуть обмін досвідом між територіальними громадами та онлайн-візит в одну з громад України. Сподіваюся після завершення ініціативи побачити безпечні велошляхи в громадах-учасницях ініціативи», – підкреслив Андрей Хорват, Заступник Директора «U-LEAD з Європою» від GIZ..

З учасниками семінару працював Вадим Денисенко, експерт з розвитку сталої мобільності «U-LEAD з Європою». Модерацію заходу здійснював Руслан Панасюк, керівник Регіонального офісу U-LEAD в Івано-Франківській області.

Нова ініціатива від «U-LEAD з Європою» включатиме обмін досвідом серед українських громад,  навчальний онлайн-візит до однієї з українських громад, консультативну підтримку експерта на етапі планування веломережі, зустріч з обміну досягненнями. Також за результатами навчання, найактивніші громади зможуть отримати додаткову підтримку для реалізації спільних проєктів.

 «Попереду на нас чекає багато роботи та цікавої інформації. Важливо, що «U-LEAD з Європою» підтримує такий вагомий для територіальних громад напрямок як розвиток велоінфраструктури, який тільки зароджується та розпочинає розвиватися. Експерти U-LEAD та наша команда регіонального офісу готова активно долучатися до цього процесу. Комфортна і безпечна веломобільність жителя і гостя громади, поштовх до розвитку туризму у громаді, економічні, соціальні і екологічні результати впровадження велоруху у громаді будуть нашими орієнтирами у роботі», – зазначив Руслан Панасюк.

Під час вступного семінару, учасники ознайомилися з концепцією сталості у сфері сільської та міської мобільності. Також експерти ознайомили учасників навчальної програми із законодавчими документами та різними видами мобільності, доступними для мешканців громад.

«Приємно, що ми розпочинаємо навчання в рамках нової ініціативи. Дякуємо територіальним громадам за чудові проєктні заявки, нам було складно проводити відбір. Ми працюватимемо багато у практичному вимірі, у форматі домашніх завдань та індивідуальних консультацій, що дозволить покращити веломережу в громадах, які беруть участь в програмі», – наголосив Вадим Денисенко. 

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry