Двісті демобілізованих прикарпатців поїдуть на збори резервістів

Автор: Людмила Баран

01 Sep, 2016 12:45

Двісті демобілізованих прикарпатців поїдуть на збори резервістів

Восени прикарпатці  візьмуть участь у зборах резервістів. До них мають залучити понад 200 осіб, які вже служили у війську та були в АТО.

Читайте також: На строкову службу мають відправитися 355 прикарпатців

Про це йшла мова 31 серпня на брифінгу в Івано-Франківському обласному військовому комісаріаті.

“У всіх провідних країнах світу є військові сили у резерві”,- зазначив Юрій Верановський, т.в.о. обласного комісара.

За його словами, служба у резерві в Україні була запроваджена у 2006-ому році. Коли почалося АТО, резервісти одними з перших відправилися у зону бойових дій.

На відміну від військовозобов’язаних, резервісти проходять службу у військовому резерві добровільно, на підставі уладеного з ними контракту. Їх залучають до всіх значних заходів з бойової підготовки, раз на рік вони беруть участь у зборах за що отримують грошове забезпечення, а роботодавці одержують компенсації від держави.

“Це можливість одночасно будувати військову та цивільну кар’єру”, – сказав Верановський.

Проте зараз діє тимчасова норма закону – до оперативного резерву зараховують в обов’язковому порядку. Це стосується під час особливого періоду  тих, хто був звільнений зі строкової військової служби, служби за призовом під час мобілізації, якщо вони придатні за станом здоров’я. А після закінчення особливого періоду вони можуть стати резервістами за контрактом.

Резервісти призначаються на свої або вищі посади в тих частинах, де вони проходили службу. На Івано-Франківщині в оперативному резерві є понад 3 тисячі осіб, які приписані до різних частин.

Як зазначив обласний комісар, якщо буде оголошена загальна чи часткова мобілізація, резервісти мають протягом 24 годин з’явитися до своєї військової частини.

Верановський сказав, що завдяки щорічним навчанням резервістам не потрібен час на для підготовки,  вони готові до виконання бойових завдань. Ті, хто не отримає достатнього рівня підготовки, будуть зараховані до територіального резерву.

“Підтримати навички простіше, ніж навчати заново фахівців”, – зазначив комісар.

На початку вересня в Івано-Франківській області планується залучення понад 200 осіб з оперативного резерву на збори до трьох військових частин. Зараз обласний комісаріат проводить оповіщення.

За неявку на збори передбачена адміністративна відповідальність. За словами комісара, на Прикарпатті вже є ті, хто отримав штрафи.

Збори триватимуть від 12 до 15 діб. Резервіст отримує грошову компенсацію від 1600 до 3100 гривень. Якщо на час навчання він не працює, то отримує ще й мінімальну зарплату. Також резервістів забезпечують формою, амуніцією, виплачують компенсацію за добирання до місця зборів і повернення.

Читайте також: Контрактникам чотирьох районів області обіцяють матеріальну допомогу від місцевої влади

 

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry