Дводенний фестиваль Local Farmer Fest: чим дивували та пригощали у Франківську (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Автор: Зелінська Тетяна

25 Вер, 2023 20:01

Поділитись публікацією
Дводенний фестиваль Local Farmer Fest: чим дивували та пригощали у Франківську (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Близько сотні виробників майже зі всієї України зібралися на дводенному фестивалі Local Farmer Fest в Івано-Франківську. Гості заходу могли спробувати та придбати крафтові продукти, відвідати кулінарні майстер-класи чи лекції, подивитися кіно просто неба та послухати музику.

Local Farmer Fest вже не вперше відбувається в Україні. Представник “Дороги смаку” та організатор фестивалю Віталій Качкан розповів “Галці”, що два роки захід проводили у місті Маріуполь, а після – у Бердянську.

“Цього року ми перенесли фестиваль на захід України – до Львова та Івано-Франківська. У нас зараз тут 80 учасників на крафтярському ярмарку та десять виробників по ремеслах, а також десять підприємств на фудкорті”, – каже Качкан.

Виробники зʼїхалися з різних куточків України, чимало з них релокували свій бізнес до безпечніших регіонів після початку великої війни.

“У час війни дуже важлива підтримка для тих людей, які обрали своїм заробітком крафтове виробництво. Зараз вони дуже обмежені у тому, куди вони можуть збувати свою продукцію. Завдяки фестивалям вони мають таку можливість, а також знайомляться з іншими бізнесами”.

Задум Local Farmer Fest – це поєднання хореки (кафе, ресторани, бари), готелів та крафту. Щоб власники цих бізнесів у майбутньому могли співпрацювати. 

“Ми отримуємо чудові відгуки про фестиваль від учасників. У нас є виробники, які вчора за день продали весь свій товар, яким планували торгувати два дні. Вони зʼїздили додому за продукцією і сьогодні вже знову тут. Для нас це основний показник – задоволення людей”, – розповів Качкан.

Він зізнається, що не сподівався на таку велику кількість відвідувачів фестивалю в Івано-Франківську. Близько 40% виробників у перший день франківського заходу вторгували більше, ніж у Львові.

Корінний донеччанин, ветеран АТО Сергій Свириденко розпочав свою справу “Козацьке подвірʼя” ще у 2016 році у селі Іванопілля. Спочатку завели кіз та робили сири, а згодом перейшли і на мʼясну продукцію. Після повномасштабного вторгнення чималу ферму та власне виробництво довелося евакуювати на Волинь.

Родина бере участь у фестивалі ще з перших днів його створення. Сергій за освітою кухар, тому цього разу, крім продажу власних виробів, з командою годували відвідувачів на фудкорті.

“Вчора ми готували свиню на вертелі, а сьогодні – курчата гриль, кукурудза, шашлик… Емоції від фестивалю просто неймовірні, і у Львові, і у Франківську”, – ділиться Сергій.

На ярмарку крафтярів Максим Пузанов зі Запоріжжя продає різноманітні соуси та аджики з гострих перців. Він займається власною справою з 2017 року, а у 2019 зареєстрував торгову марку Zapalnichka. Всі інгредієнти для своєї продукції вирощує з командою самостійно.

“У нас є свіжі аджики, які виготовляються без термообробки зі свіжої зелені, перцю та солі. Ферментовані соуси “Пекельний кадіб”, які переброджені у дубовій бочці. Мариновані перці, дуже гострий тайський перець, халапеньйо… Особливе “Укрпесто”, це не аналог італійського песто, а це наше українське песто з продуктів, які ми самі виростили у Запоріжжі”, – розповів Пузанов.

Він ділиться, що спочатку власна справа більше була як хобі, проте згодом перетворилася у справжню роботу.  Фестиваль Local Farmer Fest творці бренду Zapalnichka відвідують вже вшосте, починаючи з Маріуполя та Бердянську.

“Організація, як завжди чудова. Я був на різних фестивалях і тут відчувається велика робота організаторів, це дуже якісний фестиваль. У Франківську дуже приємні люди, атмосфера сама по собі фантастична”, – говорить Пузанов.

Ростислав та Олеся зі Львова створюють різноманітні вироби з дерева під брендом “Чур”. Це екологічно чиста продукція ручної роботи – вази для сухоцвітів, підсвічники, підставки під гаряче, прикраси (підвіски на шию). 

“Ми тільки почали цього року цим займатися, тому ми ще молоді виробники. Виготовляємо з липи, дуба, яблуні, верби, горіха, бука, сосни та іншої деревини. Щось можемо зробити за день, а інше – за тиждень-два. Все дуже індивідуально”.

Участь у Local Farmer Fest стала спонтанним рішенням, пара побачила рекламу та заповнила заявку. Проте враження від фестивалю тільки найкращі.

Другий день фестивалю Local Farmer Fest завершився виступом гурту KAZKA, який потішив франківців своїми хітовими піснями. На завершення вокалістка Олександра Заріцька виконала Гімн України.

Фестиваль Local Farmer Fest відбувся за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України».

Теги: