Двоє прикарпаток рекомендовані на призначення суддями Верховного Суду

Автор: Турій Роман

22 Mar, 2019 20:40

Поділитись публікацією
Двоє прикарпаток рекомендовані на призначення суддями Верховного Суду

Вища рада правосуддя рекомендувала призначити суддями Верховного Суду двох переможців конкурсу до Верховного Суду з Івано-Франківської області.

Всього з числа переможців конкурсу, проведеного Вищою кваліфікаційною комісією суддів, Вища рада правосуддя рекомендувала 69 кандидатів. Після внесення подання ВРП Президент Порошенко має підписати відповідний Указ та призначити обраних на посади.

Серед переможців конкурсу, з Івано-Франківської області: доцент кафедри трудового, екологічного та аграрного права Прикарпатського університету імені Василя Стефаника Надія Багай, а також Галина Крет, яка працювала на різних посадах (асистент кафедри, старший викладач, доцент, в.о. завідувача кафедри) Івано-Франківського факультету Національного університету “Одеська юридична академія”.

Нагадаємо, 19 та 20 березня Вища рада правосуддя розглянула матеріали 78 кандидатів (серед яких, за методологією ЧЕСНО. Фільтруй суд!23 недоброчесні) на посади суддів Верховного Суду. З 78 кандидатів, Вища рада правосуддя схвалила 69 кандидатур (серед яких – 17 недоброчесних). Щодо восьми кандидатів ВРП відклала розгляд матеріалів.

У рамках кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! відповідно до затвердженої методології недоброчесними визнавалися кандидати, яка порушили хоча б один з наступних критеріїв: непричетність до корупції або кримінальних правопорушень, непричетність до ухвалення сумнівних рішень, відповідність стилю життя задекларованим доходам та прозорість статків, непричетність до порушення прав людини та дотримання норм професійної етики.

Відповідно до закону Вища рада правосуддя мала право відмовити у внесенні подання Президенту про призначення кандидата суддею у випадку обґрунтованого сумніву в його доброчесності і професійній етиці або якщо його призначення негативно вплине на рівень довіри до судової влади. Втім Вища рада правосуддя відмовила у призначенні на посаду судді Верховного Суду лише Павлу Пархоменку, щодо якого порушень критеріїв доброчесності ЧЕСНО. Фільтруй суд! зафіксовано не було.

Таким чином, у результаті вищевказаного рішення Вищої ради правосуддя кожен четвертий (25%) майбутній суддя Верховного Суду є недоброчесним за методологією ЧЕСНО.