Двоє школярів з Калуша розробили дитячі дерев’яні конструктори (ФОТО)
30 Бер, 2020 12:45
Учні 11 класу Калуської ЗОШ №3 Михайло Заяць та Руслан Тиховецький змайстували дерев’яні конструктори для дітей. Виробами уже зацікавився приватний підприємець.
Читайте також: #OlympicLab: відомі спортсмени та ораторка провели урок у школярів Католицького ліцею (ФОТО)
Про це повідомив у соцмережі вчитель трудового навчання Калуської ЗОШ №3 Олексій Яценюк, інформують “Вікна”.
“”Конструктор транспортних засобів” та “Маленький морячок” є синтезом кількох виробів-аналогів та власних ідей учнів з врахуванням сучасних вимог і тенденцій. Деталі виготовлені з деревини цінних порід (груша, ясень, термоясень, бук, горіх, вільха, дуб звичайний, дуб червоний, червоне дерево, модрина). Такий вибір матеріалу забезпечує велику кольорову гаму і привабливість. Деталі оптимального розміру, а ребра і кути заокруглені для безпеки дітей під час ігор. Для оздоблення використано спеціальне масло на основі мінеральних та рослинних олій. Таке покриття підкреслює красу натуральної деревини, є зносостійким і екологічно чистим та безпечним для здоров’я. В процесі виготовлення виробів виконувались такі основні технологічні операції, як об’ємне розмічання, пиляння, стругання, довбання, свердління, фрезерування, шліфування, токарні роботи на СТД-120М та ТВ-4, опорядження та оздоблення”, — зазначив Олексій Яценюк.
Вчитель наголошує, що такими іграшками дитина може гратися як сама, так і в групі двох-трьох ровесників чи дорослих. Різноманітні деталі допомагають дитині усвідомити такі поняття, як форма, величина, кількість. Збільшуючи чисельність деталей, можна розширювати діапазон моделей чи сюжет гри, а кораблики можна запускати і на воді. Іграшки-конструктори розвивають дрібну моторику рук, уяву, фантазію і творчість.
“Реальне випробування іграшок пройшло в дитячому садку (група дітей 2-3 роки) і отримало схвальні відгуки від вихователів та батьків. На даний момент ведеться робота щодо сумісності двох конструкторів і їх доповнення ще одним комплектом, який дозволить будувати будиночки, причал, місто тощо. Також є зацікавленість приватного підприємця, який би хотів запустити ці вироби у виробництво”, — розповів Олексій Яценюк.