Двоє франківських медиків потрапили до списку 30 лікарів незалежної України (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

23 Сер, 2021 16:13

Двоє франківських медиків потрапили до списку 30 лікарів незалежної України (ФОТО)

Двоє франківських медиків – Варунків Олександр та Деркач Маріанна потрапили до списку 30 лікарів незалежної України.

Варунків Олександр

пульмонолог Центру легеневих захворювань м. Івано-Франківська, доцент кафедри фтизіатрії і пульмонології з курсом професійних хвороб ІФНМУ

«У школі я мріяв стати математиком, але мама і бабуся переконали мене піти в медицину, – пригадує Олександр. – І я не шкодую. Медицина – та ще математика: щодня вирішуєш і прості задачки, і складніші, і з «зірочкою». І від того, наскільки успішно ти їх розв’яжеш, залежить чиєсь здоров’я, а часто й життя».

Бути успішним у медичній «математиці» Олександрові допомагає постійне – щодня – навчання. Причому це не лише спілкування з досвідченими колегами та вивчення найактуальніших світових джерел – повчальним може стати будь-який медичний випадок, кожен пацієнт.

Якось, бувши ще студентом четвертого курсу, Олександр їхав з пар в автобусі. Раптом одна з пасажирок втратила свідомість. Жінку винесли на вулицю і майбутній лікар зумів миттєво поставити їй правильний діагноз і ввести необхідні ліки ще до приїзду «швидкої». Зрештою, це врятувало ту жінку. «Саме тоді я побачив практичну, прикладну силу медицини і відчув шалену гордість за свою професію», – каже лікар.

Олександр зізнається, що бути лікарем у нашій країні для нього почесно, та є певні «але»: «В розпал пандемії коронавірусу я щодня бачив тяжку і жертовну працю колег-медиків, які на роботі залишали свій час, здоров’я, а подекуди й життя. Які абсолютно забули про внормований робочий день, сім’ю і розваги. Які сперечались між собою, щоб знайти правильне рішення, часом впадали у відчай, а потім збирали волю в кулак і з холодним розумом робили свою роботу. І от, коли ти бачиш всю цю роботу зсередини, а потім заходиш у соцмережі й наштовхуєшся на шквал негативних коментарів, мовляв, лікарі – хабарники… Це дуже неприємно і несправедливо. Ви навіть не можете собі уявити, скільки я знаю прикладів, коли лікар сам платив за аналізи, обстеження чи ліки для своїх пацієнтів! Для мене, як і для більшості лікарів, головною місією професії є зберегти здоров’я і життя людини. І матеріальний статус пацієнта чи навіть його неспроможність купити собі необхідні ліки не мають абсолютно ніякого значення!»

Деркач Маріанна

кандидатка медичних наук, директорка Центру діагностики та лікування бронхолегеневих захворювань, клінічної імунології та алергології Івано-Франківської обласної клінічної лікарні

“Заставити хвору людину повірити у власні сили, налаштувати на одужання не менш важливо, ніж правильно встановити діагноз і зробити призначення”.

У дитинстві Маріанна мріяла стати вчителем, сіяти добре та вічне, як колись її мама та бабуся. Але батьки порадили вступати до медичного, за що вона їм тепер безмежно вдячна, бо не уявляє себе вже в ніякій іншій сфері. Втім, її дитячій мрії теж судилося справдитися, але трохи згодом. Зі спеціалізацією теж не все так сталося, як гадалося. Дівчина прагнула бути ендокринологом, щороку проходила практику у спеціалізованому відділенні. Проте на п’ятому курсі у рамках розподілення її поставили перед вибором – сімейний лікар або клінічна імунологія. Студентка обрала друге, адже на той час це була нова спеціальність, імунологів в області було одиниці.

Маріанні пощастило з наставником – вона вчилася під керівництвом професора Г.М. Дранніка, який започаткував імунологію в Україні та зумів не лише передати свої знання, а й прищепити любов до своєї галузі. Набувши певного лікарського досвіду та практики, Маріанна паралельно із медичною роботою почала викладати в медичних вишах у Києві та Івано-Франківську, також бере участь у соціальних проєктах, зокрема «Астма школа», «Школа пацієнтів із алергією», є тренером ВООЗ із питань вакцинації – тож справдилася і її дитяча мрія про вчителювання.

Активна лікарська та громадянська позиції забирають багато часу, але й приносять визнання. Успішним є той лікар, якого потребують пацієнти, до якого вони готові долати сотні кілометрів, щоб тільки потрапити на консультацію чи лікування саме нього. Лікарка зізнається, що позитивний зворотний зв’язок після лікування дає підтвердження тому, що вона на правильному шляху. А таких відгуків чимало.

«Особлива моя подяка Маріанні Деркач, яка безпосередньо вела моє лікування. Це – лікар від Бога, – пише один із її важких пацієнтів, врятований після перенесеного COVID-19 та викликаних ним ускладнень, – Окрім високого рівня професійних якостей (…) вона ще й хороший психолог. Заставити хвору людину повірити у власні сили, налаштувати на одужання не менш важливо, ніж правильно встановити діагноз і зробити призначення. Так було і в моєму випадку. І важко порівняти, що важливіше – медикаменти чи віра. Вміло застосовуючи всі можливі засоби лікування та порятунку пацієнтів, Маріанна Іванівна отримує потрібний результат. А це – життя і здоров’я пацієнтів. Я безмежно вдячний їй за врятоване мені життя!».

Маріанна Деркач належить до нового покоління медиків, які вчилися професії та працюють у незалежній Україні. Вона любить свою професію й вважає медицину своїм справжнім покликанням. Лікарка пишається тим, що працює в Україні та вірить у позитивні зміни як в медицині, так і в країні в цілому, роблячи для цього і свій внесок.

Про проєкт:

В Україні чудові лікарі. Вони прогресивні, компетентні, турботливі і натхненні. Їхня головна мета — піклуватися про здоров’я Українців.  Наші найкращі лікарі — активні учасники змін, які віддають чимало сил, щоби ми почувалися захищеними, і самі від того є щасливими. 30 медиків, про яких ми розповіли на сторінках нашого спецпроєкту, — лише частина із тих, хто працює на “передовій” системи охорони здоров’я, що реформується, та щоденною працею творить зміни.

Міністерство охорони здоров’я України дякує кожному працівнику медичної галузі за тяжку роботу та надзвичайну витривалість. Особливо зараз, у часи пандемії.

Дякуємо Національній службі здоров’я України та департаментам охорони здоров’я обласних державних адміністрацій за участь у спецпроєкті та поради.

Дякуємо партнерам з проєкту USAID “Підтримка реформи охорони здоров’я” за співпрацю у підготовці матеріалів.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...