“Дивне рішення в контексті браку грошей у бюджеті”: як франківці прокоментували нульовий тариф на паркування біля ратуші

Автор: Андрій Макітра

16 Лют, 2024 12:12

Поділитись публікацією
“Дивне рішення в контексті браку грошей у бюджеті”: як франківці прокоментували нульовий тариф на паркування біля ратуші

Другого лютого виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради встановив тариф у нуль гривень на паркування у першій паркувальній зоні. Йдеться про площу Ринок і вулиці Олени Степанів та Старозамкову.

З першого вересня 2023 року утримувати цю парковку мав підприємець Володимир Пригода. Проте оплату за паркування продовжувала збирати ФОП Уляна Сочавська, договір з якою давно закінчився.

Начальник управління транспорту і зв’язку Івано-Франківської міської ради Андрій Гіглюк розповів, що ФОП Пригода не зміг приступити до своїх господарських зобов’язань та відмовився від обслуговування парковки. Договір з ним розірвали й вирішили передати першу паркувальну зону в управління КП “Сервіс паркування”.

Однак, читачі “Галки” повідомили редакцію, що у водіїв там досі збирають гроші. Тоді ми звернулись за коментарем до начальника управління транспорту та звʼязку Андрія Гіглюка.

Він запевнив, що паркування у першій паркувальній зоні біля ратуші є повністю безплатним і спростував інформацію, нібито скасували плату тільки за паркування, а за в’їзд необхідно платити.

За його словами, рішення виконкому є чинним, якщо у водіїв вимагають гроші – варто звертатися до поліції. Управління транспорту та звʼязку відправило до поліції листи з інформацією про безплатне паркування біля Ратуші.

“Галка” зібрала найцікавіші коментарі у соцмережах з приводу нового нульового тарифу у першій паркувальній зоні:

 • Yuriy Chaban – Дивне рішення, в контексті постійного браку коштів в бюджеті. Було би доречніше не скасувати плату за паркування, а збільшити її хоча б до 100 грн за годину і запровадити механізм потрапляння сплачених коштів напряму в бюджет, а не через фірму-прокладку.
 • Мирон Дмитрик – Не розумію логіки такого рішення зовсім. Тепер фіг там запаркуєшся, бо все буде забите корчами з базару. Нічого не розумію.
 • Oleksiy Petechel – це таке дріб’язкове шкідництво один одному. Замість юридичних рішень.
 • Lyubov Petriv – Може, би то краще було зробити безкоштовну парковку біля обласної дитячої лікарні?
 • Choliy Ira – тобто нульовий? ви там головою всі вдарились дружньо? звідки це все береться? мова ж взагалі про те, щоб ніяких паркінгів скоро там не було, а поки є – то супер дорого, але ж таке рішення це взагалі не піддається жодному нормальному поясненню.
 • Yevhen Moroz – дефіцитний ресурс повинен бути врівноважений ціною. А безкоштовна парковка в самому найцентровішому місці призведе до захламлення корчами.
 • Антон Шестаков – Там взагалі не має бути парковки!
 • Роман Перевізник – Краще б розблокували вулицю Шпитальна.
 • Valerii Ostrovskyi – А хтось колись розумів логіку, якщо вона є, мера?
 • Леся Лесічка – Перетворили старе місто у суцільну автостоянку! Будуйте підземні паркінги! Або пускайте по центру за гроші 200-300 грн, як у всіх країнах світу, без права зупинки, крім громадського транспорту.
 • Волгін Андріан – Мер проти обʼєднання ВНЗ, але не годен порядок з парковою навести. Справжній і найкращий мер, якого заслуговує наше місто. То вам не з лінійкою бігати та траву міряти, холопи.
 • Denys Romanov – це місто – казка, яке живе за казковими законами, яким керують царі-горохи, а регулюють – чиновники-скоморохи.

Читайте також: Суд зупинив дію рішення про безоплатне паркування біля ратуші (ДОПОВНЕНО)