Едуард Прощук назвав основні проблеми водної галузі та запропонував шляхи їх вирішення (ВІДЕО)

Автор: Зелінська Тетяна

09 Чер, 2021 18:44

Поділитись публікацією
Едуард Прощук назвав основні проблеми водної галузі та запропонував шляхи їх вирішення (ВІДЕО)

Голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів екологічного комітету Верховної Ради України Едуард Прощук виступив на Всеукраїнському форумі «Україна-30. Екологія» в панелі про водні ресурси України.

Читайте також: Рада підвищила податки: як голосували прикарпатські нардепи

Як зазначає Едуард Прощук, тема водних ресурсів та їх збереження надзвичайно актуальна. Адже вода є стратегічним та важливим природним ресурсом. Вода – це національне багатство України та одна з основ економічного розвитку.

«На жаль, більшість з нас не замислюється, що вода – це вичерпний ресурс і його потрібно використовувати раціонально. У світі близько 3 млрд людей, які вже у 2025 році можуть відчути гостру нестачу питної води. Україна, в свою чергу, займає аж 125 місце у світі за рівнем доступних запасів питної води», – зазначив під час виступу Едуард Прощук.

Серед основних проблем у водній галузі народний депутат виокремив: критичне недофінансування водогосподарської галузі, застарілі очисні системи радянської доби, які потребують оновлення і не справляються зі своїм функціоналом. Через це стічні води потрапляють у водойми й погіршують якість води. Близько 10 тисяч річок за роки незалежності пропали з мапи України.

Відтак Едуард Прощук додає, що президент підписав Указ «Про виклики і загрози національній безпеці України в екологічній сфері та першочергові заходи щодо їх нейтралізації» (у березні 2021). Цей указ покликаний захистити навколишнє природне середовище, перезавантажити не тільки водну сферу, а й всю екологічну політику та оновити підходи до використання природних ресурсів в країні.

Важливо, що відповідно до цього Указу Кабінет Міністрів повинен підготувати й затвердити:

– водну стратегію України на період до 2050 року,
– розробити проєкт закону про водовідведення стічних вод населених пунктів,
– запровадити сучасні методи очищення шахтних вод,
– затвердити правила охорони підземних вод, вразливих до нітратного забруднення, та інше.

Місцеве самоврядування, в свою чергу, має забезпечити вже цього року протипаводкові і берегоукріплювальні заходи й захист територій від підтоплення.

«Впровадження цих заходів дуже важливе, особливо для західної України. Це все про природні ресурси, їх збереження та захист. Саме тому сподіваюсь, спільними зусиллями всіх гілок та рівні влади ми досягнемо успіху в цьому напрямку і, зокрема у перезавантаженні водної політики України», – резюмував Едуард Прощук.