Едуард Прощук звернувся до Степанова щодо повної виплати зарплати медикам гірських районів

Автор: Єва Жасминова

04 Тра, 2021 20:20

Едуард Прощук звернувся до Степанова щодо повної виплати зарплати медикам гірських районів
 За законом, медикам, які працюють в гірських районах, передбачене підвищення у розмірі 25 % до місячного окладу.

Як зазначає народний депутат України від Калущини Едуард Прощук, на первинній ланці, в центрах первинної медичної допомоги, з цим немає проблем.

А от на вторинній, в лікарнях, є суттєве недопрацювання в частині фінансових розрахунків.

“Виявляється, в НСЗУ використовують однаковий підхід до розподілу коштів по лікарнях. Вони не враховують, що 8 медичних закладів на Івано-Франківщині, знаходиться у гірській місцевості. Відповідно, 25% надбавки до окладу медперсоналу, який там працює, не закладається “,- підкреслює Едуард Прощук.

Через це керівники лікарень в гірській місцевості змушені виплачувати надбавку, за рахунок скорочення інших витрат.

Тобто за кошти, які передбаченні на закупівлю ліків для хворих, на надбавки медикам за складність роботи в умовах пандемії.

За словами Прощука, це абсурдна ситуація, коли кошти виплачуються такою ціною.

“Зараз у гірських населених пунктах на Прикарпатті працюють 3222 медичних працівника. Це не просто цифра, це люди, це фахівці, які виконують надважливу роботу, лікують хворих на COVID-19 і мають отримувати від держави усі передбаченні виплати”, – переконаний народний депутат.

Відтак додає, минулого тижня, з цього ж приводу до нього звернувся голова Солотвинської ОТГ Манолій Піцуряк. І ця громада не єдина, яка зіткнулась з системними невиплатами надбавок.

Тому Едуард Прощук, офіційно звернувся до Міністра охорони здоров’я Степанова з проханням вирішити цю проблему та якнайшвидше здійснювати повну виплату заробітної плати медикам гірських районів.

“Ми не знаємо скільки часу триватиме пандемія і просто не можемо підводити наших медиків! Інформуватиму, як тільки отримаю відповідь міністра”,- резюмує Едуард Прощук.

 

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...