Екоакція енергетиків: 400 саджанців висадили на шкільних подвір’ях Франківська (ФОТО)

Автор: Зелінська Таня

27 Бер, 2020 07:12

Екоакція енергетиків: 400 саджанців висадили на шкільних подвір’ях Франківська (ФОТО)

Анонсовану екологічну акцію з висадки дерев в освітніх закладах Івано-Франківська АТ «Прикарпаттяобленерго» провело завчасно, без залучення школярів та волонтерів з числа працівників.

Нагадаємо, подія мала відбутися з 20 по 26 березня в рамках Всеукраїнського марафону «Відновлюємо ЛІСИ РАЗОМ» Міністерства енергетики та захисту довкілля України спільно з Державним агентством лісових ресурсів.

Висадку дерев під назвою «90+200 дерев до 90 років компанії» енергетики присвятили ювілею компанії, яка веде свій початок від старту Станіславівської електростанції у 1930 році. Меншу частину саджанців хвойних та листяних декоративних порід планувалося висадити на територіях філій «Прикарпаттяобленерго», а більшу – у школах міста.

Завдяки партнеру – екоамбасадору – Прикарпатський Національний Університет ім.В.Стефаника кількість замовлених дерев була подвоєна (з 290 до 580 саджанців). Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради, як соціальний партнер екоакції енергетиків, зібрав від освітніх закладів замовлення для озеленення їхніх територій – загалом 400 саджанців для 15 шкіл. Серед декоративних дерев – як листяні (магнолія, оцтове дерево, клен гостролистий та цукристий, дейція біла, фотінія, спірея Біларда, робінія, липа тощо), так і хвойні. Вони стануть не лише окрасою, а додатковими легенями шкільних подвір’їв.

«В умовах загрози поширення коронавірусу нашу екоакцію довелося починати тиждень наперед та скорочувати в часі, – ділиться організатор події Ольга Тишко, голова профкому Прикарпаттяобленерго. – Крім того, ми були змушені відмовитися від залучення наших волонтерів, які у великій кількості хотіли брати участь у цій масштабній події. На разі усі дерева висаджені на територіях шкіл силами їхніх технічних працівників. Друга частина екоакції, яка передбачає зустрічі зі школярами, пройде вже після карантину. Адже її мета – не лише озеленення нашого міста, а й поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, поліпшення екологічної ситуації в країні, виховання у підростаючого покоління та у дорослих шанобливого ставлення до природи».

Після повернення до звичайного режиму роботи АТ «Прикарпаттяобленерго» спільно з партнерами, зокрема кафедрою біології та екології Прикарпатський Національний Університет Ім.В.Стефаника та Дендрологічним парком «Дружба» імені З. Ю. Павлика, які надають методичну підтримку, виготовлять інформаційні таблиці. На них будуть розміщені цікаві наукові відомості про цінні породи дерев, які були висаджені в рамках екоакції енергетиків. При передачі таблиць і пройдуть зустрічі зі школярами.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry