Екобруківка та зелені дахи: у Франківську хочуть по-новому боротися з дощовою водою

Автор: Зелінська Тетяна

28 Тра, 2019 09:50

Поділитись публікацією
Екобруківка та зелені дахи: у Франківську хочуть по-новому боротися з дощовою водою

В Івано-Франківську хочуть переймати досвід європейських країн по поводженню з дощовою водою.

Читайте також: Франківськ готовий до снігопадів, — Смушак

Про це йшлося 28 травня під час оперативної наради у міського голови.

Директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак розповів про новітні підходи поводження з дощовими водами.

«У нас дощова вода потрапляє у річки. Є стоки на вулиці Кармилюка, а також – у Вовчинцях. Одна з проблем, що у нас немає локальних очисних споруд», – говорить Смушак.

Головний комунальник нагадав, що поводження з дощовими водами є актуальним для міста, бо область відноситься до того регіону, де дуже сильні опади.

«Один з прикладів «Міста-губки». Суть цієї концепції – приймати дощові води у інший альтернативний спосіб. Ми зараз стараємось робити бетонні покриття та намагаємось швидко відвести водні масиви у дощову каналізацію, але жодна каналізація не може справитися з таким навантаженням», – розповідає комунальник.

Смушак пропонує збільшити площі корисних поверхонь, які накопичують та поглинають дощову воду і навантажувати дощову каналізацію в останню чергу.

«Потрібно використовувати будівельні покриття, які мають здатність швидко пропускати воду. Збирати та накопичувати дощову воду у резервах, яку потім можна використовувати для миття вулиць чи поливу квітів. Ми вже активно використовуємо екобруківку, а також, як ви могли помітити, висаджуємо багато дерев та кущів, які поглинають воду», – додає Смушак.

Він запропонував створювати у новобудовах зелені дахи, на яких росте різноманітна рослинність, що поглинає дощову воду.

Головне фото ілюстративне