Еколог розповів, чим загрожує використання енергії річок та біомаси для Прикарпаття

Автор: Людмила Баран

01 Жов, 2017 15:04

Еколог розповів, чим загрожує використання енергії річок та біомаси для Прикарпаття

Розвиток малої гідроенергетики та використання енергії біомаси може стати негативним для Івано-Франківщини.

Про це сказав керівник молодіжної громадсько-екологічної організації “Наш дім – Манява” Микола Скиданюк 27 вересня на семінарі з питань енергозбереження у Богородчанах, передає прес-служба цієї МГЕО.

«Вкрай негативним для Івано-Франківщини стане розвиток малої гідроенергетики, потенціал якої становить тільки 3 % та часткове використання енергії біомаси. Гідроенергетика порушить екосистеми гірських річок нашої області, або навіть їх знищить, а енергія біомаси – спричинить до значного споживання лісових ресурсів, оскільки в області не достатньо розвинуті механізми вирощування енергетичних рослин», – наголосив Микола Скиданюк.

За його словами, Івано-Франківська область має значний енергетичний потенціал відновлювальних джерел енергії. Однак перспективною, на його думку, є використання сонячної енергії та енергії вітру. У структурі відновлювальних джерел енергії області їх потенціал відповідно становить (14% та 23%). В майбутньому перспективою може стати використання енергії довкілля потенціал якої становить 26%. На жаль, на даний час в області відсутні умови для розвитку цього виду енергії.

Семінар «Роль відновлювальних джерел енергії для сталого розвитку Івано-Франківської області» в Богородчанах відбувся за фінансової підтримки Словацького агентства з розвитку міжнародної співпраці Slovak Aid. Організаторами заходу стали МГЕО «Наш дім – Манява» у партнерстві з Українською кліматичною мережею.

В заході взяли участь сільські голови Богородчанського, Верховинського, Рогатинського районів, представники об’єднаних територіальних громад (Старобогородчанської, Витвицької, Більшівцівської), громадських організацій області, ЗМІ та науковці Івано-Франківщини.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...