Економію газу можуть дати лише холодніші батареї у квартирах франківців — комунальник

Автор: Турій Роман

08 Sep, 2014 15:27

Поділитись публікацією
Економію газу можуть дати лише холодніші батареї у квартирах франківців — комунальник

Принаймні так вважає заступник директора ДКП “Івано-Франківськтеплокомуненерго” Ігор Угриновський. Про це він розповів в ексклюзивному інтерв’ю “Галці”.

Читайте також: Ігор Угриновський, заступник директора «Теплокомуненерго»: «Реальну економію газу може дати лише менша кількість поданого тепла»

За словами комунальника, держава не дала конкретних вказівок, за рахунок яких заходів можна досягнути економії газу на 30%, як цього вимагають у Кабміні. Немає й додаткових коштів на енергозберігаючі заходи. У цій ситуації, вважає Угриновський, в тепловиків залишається невеликий вибір – просто подавати споживачам менше тепла:

“У нас є наразі один вихід — недодавати людям тепло. Бо поки що маємо рівень втрат теплоносія — 12%. В Європі цей рівень складає — 9%. Тобто якщо ми почнемо масово замінювати труби, це дасть невеликий ефект. Ще один варіант економії — затягування опалювального сезону, тобто пізніше його почати, та швидше закінчити. Однак з погодою не вгадаєш. Також зменшити споживання можуть довші зимові канікули у школах, тощо”, – розповів Угриновський