Екошопери, розробка сайтів і тематичне кафе: у Франківську школярки та дорослі презентували бізнес-проєкти (ФОТО)
23 Лют, 2023 14:01
У Франківську двоє школярок і троє дорослих презентували бізнес-плани своїх майбутніх підприємств, які розробили під час навчального курсу з бізнес-планування.
Його організувала обласна організація “Молода Просвіта” у рамках проєкту “Емпатія. Підтримка. Інтеграція”. Викладачкою курсу була представниця Бізнес Асоціації Івано-Франківська Галина Гривнак.
Частина учасників – переміщені люди з інших регіонів України, які через війну втратили роботу і на новому місці починають все з нуля, пише «Галка».
“Коли ми тільки починали навчання, до нас надійшло близько ста заявок від дорослих і підлітків. Це показує наскільки вмотивованими є українці навіть у час війни розвивати підприємництво. У кінцевому результаті ми отримали більше десятка дійсно цікавих та креативних бізнес-планів, які розробили учасники курсу. З них обрали п’ять найбільш обґрунтованих і готових до втілення. Їх і презентуємо на широкий загал. Ми хочемо сприяти, щоб про ці проєкти почули, це дуже добрий старт для молоді”, – розповіла керівниця “Молодої Просвіти” Євгенія Бардяк.
«Ми всі маємо дуже багато мрій, які тримаємо десь глибоко в душі. Нам треба знайти середовище, щоб зернятко мрій проросло і йому було комфортно розвиватися. Сьогодні свої ідеї представлять люди, які не здаються. Вони дуже наполегливо рухаються до того, щоб стати власниками бізнесів», – зазначила Галина Гривнак.
Наймолодшою учасницею, яка розробила ідею відкриття кравецької майстерні з виготовлення екошоперів, є 14-річна франківка Анастасія Чижик. Вона має план через пошиття торбинок не тільки заробляти, а й сприяти зменшенню сміття.
«Шкільна освіта дозволить мені вижити в цьому житті, а власна справа – насолоджуватися ним. Моя бізнес-ідея полягає у виготовленні екологічних замін побутових речей», – каже Анастасія Чижик.
Її колега 15-річна Христина Цимбалюк готується відкривати IT-компанію та розробляти сайти для бізнесів.
Обидві учасниці проаналізували ринок конкурентів, виокремили їхні плюси та мінуси, а також прорахували свої майбутні витрати та прибуток.
Серед дорослих презентувала свій бізнес-план з виготовлення та продажу дерев’яних іграшок і меблів для дітей Ольга Матвєєва з Миколаєва.
Про відкриття майстерні вона мріяла ще до початку повномасштабної війни. Втілити задум вдалося у грудні 2022 року в Івано-Франківську, куди перемістилися всією сім’єю.
За словами жінки, це уже не перше навчання, яке вона проходила, щоб правильно побудувати цілі й плани бізнесу, але саме на цьому курсі змогла знайти відповіді на ті питання, які мала до старту занять:
“Зараз я маю чітку стратегію та бізнес-план, за яким планую рухатися далі. Ми уже запланували налагодити партнерство з українськими дитячими центрами, а також є думка виходити на міжнародний ринок через інтернет-сервіси, що орієнтуються на продаж товарів”.
За невеликий проміжок часу бізнес вже продав понад 60 іграшок. Але Ольга сподівається розширити виробництво, тому шукає зараз додаткові фінансування свого поки ще маленького підприємства.
Ще одна учасниця курсів Тетяна Васильєва планує відкрити в Івано-Франківську тематичне кафе «DUSHA», наповнене атмосферою Маріуполя, звідки родом сама жінка.
«Я з Маріуполя, і мені тут не вистачає атмосфери мого міста. Інтер’єр закладу планую оформити зі світлинами та розписами видатних місць Маріуполя. Кафе планую відкрити у спальному районі міста. Також у планах у закладі проводити зустрічі з відомими маріупольцями та влаштовувати виставки», – каже Тетяна Васильєва.
Також про свої плани розширення бізнесу з виготовлення металевих вуличних меблів розповів франківець Михайло Гультай. Його виробництво уже працює, але є ідея розширюватися:
«Ідея з’явилася ще в 2020 році, і з того часу періодично брав замовлення і виготовляли з помічником меблі. Ціль бізнес-ідеї – запустити власну лінійку металевих меблів».
Підтримували на заході починаючих підприємців представники уже діючих бізнесів та інвестори, що шукають нові ідеї для фінансових вкладень.
Читайте також: На Прикарпатті вчителі недоотримують кошти, бо класи мають недостатньо учнів