Екс-чиновник Жовнір визнав свою вину в суді, однак свідчення про зловживання впливом давати не хоче

Автор: Дубінець Вікторія

10 Кві, 2017 14:51

Поділитись публікацією
Екс-чиновник Жовнір визнав свою вину в суді, однак свідчення про зловживання впливом давати не хоче

10 квітня в Івано-Франківському міському суді відбулося засідання у справі екс-директора регіонального відділення Фонду держмайна Зіновія Жовніра, якого підозрюють у зловживанні впливом.

Читайте також: Працювати ще є над чим, - голова Івано-Франківського міськсуду про роботу патрульних

Як інформувала “Галка”, 4 жовтня держслужбовця спіймали на гарячому під час отримання 20 тисяч доларів хабара за знецінення Коломийської паперової фабрики. Загалом правоохоронці кажуть, що він вимагав 150 тисяч доларів. Йшлося, що чиновник “працював” через посередника, який отримав гроші та мав передати їх Жовніру.

2 лютого у суді допитали свідка – директора ТОВ “АЦ” Олега Болоцького. Після цього засідання декілька разів переносили.

У зв’язку з тим, що у судді Поповича, який вів справу, закінчилися повноваження, головуючим суддею став Лев Кишакевич. Зважаючи на це, суд ухвалив рішення розпочати розгляд судового засідання із початку.

Після оголошення обвинувального акту прокурором Володимиром Мельником, суддя допитав обвинуваченого Зіновія Жовніра. Екс-чиновник зазначив, що вину визнає повністю та відмовився давати показання.

Захист запропонував досліджувати докази у справі у спрощеному порядку, зважаючи на те, що звинувачений визнає свою вину.

“Відмова давати свідчення пов’язана з тим, що він погано себе почуває”, – зазначив один із захисників.

Суддя ще раз запитав Жовніра, чи той буде давати сьогодні показання, адже після допиту можна буде обґрунтовано визначити порядок дослідження доказів. Екс-чиновник не знав, що відповісти, радився кивками із захисниками та заявив, що сьогодні не даватиме показання, бо “з лікарні в лікарню виходить і знову лягає”.

“Це не дитячий садок, щоб махати головою то в один бік, то в інший. Потрібна відповідь”, – сказав Кишакевич.

“Я неважно себе почуваю, тому сьогодні не даватиму показання”, – заявив Жовнір.

“Неважно почуваємось ми всі. У вас є медичні довідки, які доводять це. Занадто у нас багато проваджень, щоб ми затягували справу. Якщо хочете, можемо викликати швидку, щоб вони встановили, що ви не можете давати покази”, – зазначив Кишакевич.

Після цього захист попросив технічну перерву на 5 хвилин. “Галка” інформуватиме про розвиток подій.