Екс-президент Чехії вважає Україну штучною державою та співчуває Росії

Автор: Вадим Войтик

10 Вер, 2014 09:55

Поділитись публікацією
Екс-президент Чехії вважає Україну штучною державою та співчуває Росії

Україна є штучно створеною державою, а Росія діє вимушено. Про це заявив екс-президент Чехії Вацлав Клаус в інтерв´ю радіо “Impuls”.

Читайте також: Доній дуже емоційно відреагував на заяву Клауса і назвав його недосвідченим мудаком і придурком

За його словами, частини території України до 1945 року належали Росії, Польщі, Чехословаччині, а також раніше Австро-Угорщині. Україні ж не вистачає сильних зв´язків, які тримали б її разом, цитує Клауса “Європейська правда” з посиланням на iDNES.cz.

“Я думаю, образно кажучи, з будь-якого боку, з півночі, з півдня, зі сходу чи заходу, це означає, що країна закінчується”, – сказав він.

Водночас, на його думку, причина не в Росії. “Росія вдається до вимушених дій”,  – впевнений екс-президент.

Тими ж, хто “зачепив” Україну, стали західні країни, сказав Клаус. “Зачепила Західна Європа, Америка… Вони ходили стояти на Майдан, на демонстрації. Це не могло закінчитися добре”, –  відзначив він.

Те, що відбувається сьогодні в Україні, Клаус називає  громадянською війною, а не українсько-російським конфліктом, як стверджують засоби масової інформації. Рішення ж ситуації, за його словами, полягає не в санкціях.

“Вони в минулому нічого не вирішили”, – пояснив колишній президент, посилаючись на десятки років санкцій проти Куби або на аналогічні заходи стосовно Ірану.

Ситуацію, переконаний він, можуть поліпшити тільки терплячі переговори.

Теги: