Екс-президента Франції Ніколя Саркозі затримано під вартою

Автор: Вадим Войтик

01 Jul, 2014 10:10

Поділитись публікацією
Екс-президента Франції Ніколя Саркозі затримано під вартою

Відділ по боротьбі з корупцією французької поліції викликав на допит колишнього президента Франції Ніколя Саркозі. Саркозі, як стало відомо з юридичних джерел, поміщений під варту. Це перший випадок у сучасній Франції, коли під вартою перебуває колишній президент країни. Такий режим передбачає затримання на 24 години і в подальшому може бути відновлений один раз на такий же термін.

Саркозі проходить по справі, за якою йому можуть бути представлені звинувачення за статтею “торгівля впливом”, тобто наданні впливу на посадову особу в цілях вчинення останнім за винагороду певних дій, – повідомляє ИТАР-ТАСС.

Колишній президент Франції потрапив під приціл слідчих органів при розслідуванні можливого фінансування його передвиборної кампанії колишнім лідером Лівії Муамаром Каддафі.

У ході прослуховування телефонних розмов Саркозі слідчі несподівано вийшли на важливі дані, які стосуються іншої справі, за якою раніше проходив Саркозі – справи мільярдерки Лілліан Беттанкур. Вона підозрювалася в тому, що нелегально виділяла великі кошти на передвиборну кампанію Саркозі.

Прослуховування телефонних розмов чітко вказало на те, що один із суддів, які ведуть справу Беттанкур, погодився передавати Саркозі та його адвокату службові матеріали слідства і оповіщати про його плани дії в обмін на надання йому надалі високого поста в Монако.

Теги: