Експерт: Банкова жорстко відкинула ультиматум Кремля по Донбасу і залучає союзників

23 Бер, 2021 10:11

Експерт: Банкова жорстко відкинула ультиматум Кремля по Донбасу і залучає союзників

Мирний план” по Донбасу, який намагається “продавити” представник РФ у переговорах Нормандської четвірки Дмитро Козак, категорично відкинули в Офісі президента України.

Голова ОП Андрій Єрмак жорстко відповів Козаку, поставивши вимогу повернутися до конструктиву і говорити про дійсно мирний план і дорожню карту по Донбасу, яку розробила Україна спільно з Німеччиною та Францією, пише у себе в Facebook експерт, політолог Андрій Золотарьов.

Він зазначає, що в останні тижні Росія посилено намагається нав’язати свою повістку по Донбасу. А представник РФ Дмитро Козак ставить ультимативні вимоги українській стороні – наприклад, щоб ЗСУ не відповідали на вогонь з боку формувань ОРДЛО.

“Зрозуміло, що такий “мирний план” в інтересах Росії і невизнаних республік категорично не влаштував Банкову. Голова ОП Єрмак жорстко відповів Козаку, зажадавши повернутися до конструктиву і говорити про дійсно мирний план і дорожньою картою по Донбасу, яку розробила Україна разом з Німеччиною і Францією”, – зауважує Золотарьов.

Крім того, в Офісі президента скоординували позиції по Донбасу з Німеччиною та Францією. За інформацією політолога, Києву вдалося переконати європейських партнерів у неприпустимості йти на поступки Кремлю в ситуації, коли йде ескалація напруженості на лінії зіткнення.

“Фактично ми бачимо, що зараз Офіс президента прагне залучити західних партнерів відразу по декількох напрямках. По Донбасу – в координації з Німеччиною і Францією. По Криму – створенням Кримської платформи. По широкій повістці – з США”, – зазначає експерт.

За його словами, Андрій Єрмак, який курує міжнародний напрямок, отримав карт-бланш на максимальне залучення західних союзників в усі процеси, спрямовані на імплементацію мирного плану.
“У Кремлі це розуміють, але нічого зробити не можуть, тому і звучать заяви в дусі “що наше то наше, а про ваше поговоримо”, – додав Золотарьов.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...