Експерт оцінив причини високого бізнес-рейтингу Івано-Франківська

Автор: Застава Максим

07 Вер, 2020 19:11

Експерт оцінив причини високого бізнес-рейтингу Івано-Франківська

Як інформувала “Галка”, Forbes назвав Івано-Франківськ найкращим українським містом для бізнесу.

Івано-Франківськ набрав 720 балів за 10 критеріями: прозорість міської влади – 69 балів, ділова активність – 70 балів, рейтинг Doing Business – 88 балів, купівельна спроможність – 51 бал, транспортне сполучення – 36 балів, безпека – 80 балів, освіта – 69 балів, сприйняття міста жителями – 86 балів, міграційна привабливість – 85 балів, екологічна ситуація – 86 балів зі 100.

Як нагадав громадський активіст Вадим Войтик, останній рейтинг до паузи у виході Форбс заніс Івано-Франківськ на дев’яте місце.

“Що ж такого сталося за ці непрості роки? Це здивувало мене тим паче сильно, бо я точно знаю, що влада міста пальцем об палець не вдарила для спрощення підприємництва в Івано-Франківську. Скоріше навпаки. В місто не прийшов жоден новий інвестор, навіть втік великий іноземний. А почесна дошка бізнесу як і раніше очолюється державним підприємством”, – пише Войтик у фейсбуці.

Нагадаємо, у 2019 році один з найбільших інвесторів Івано-Франківська «Тайко електронікс» згорнув виробництво.

“Дрібні підприємці оббивають пороги цнапів за дозволами, аби потім через депутатів і не тільки довирішувати з чиновниками. А мер як і раніше називає малим бізнесом мафи молокозаводу і хлібокомбінату та розширює центральний ринок”, – додає франківський експерт.

Зрештою, і Forbes не фанатіє власне від дій влади, підкреслює Вадим Войтик. Так, за прозорістю Франківськ обігнали не лише традиційні Вінниця і Львів, але вже й Тернопіль, Дніпро та навіть Житомир.

За діловою активністю Франківськ “міцний середнячок” – на рівні Полтави. А за рівнем купівельної спроможності, транспорту, освіти – далеко позаду багатьох.

“Що ж дало перше місце? Знову ж, незрозумілий регіональний Doing business, а головне – безпека (факт), екологічна ситуація (верняк), міграційна привабливість і, увага, сприйняття міста мешканцями. Тобто міф, легенда. У Франківська цей індекс 86, а у того ж Львова – чомусь лише 58”, – пише Войтик.

“Мораль така. При всій безумовній повазі до світового ділового журналу, цей рейтинг – хіба аванс. Безкоштовний піар у спеціалізованому середовищі. Дуже хочу побачити за рік нові оцінки, тоді й поговоримо? хто кращий”, – додає місцевий експерт.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 3
  • like
3
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...