Експерти розповіли, чому вже кілька років унікальний Чорний ліс не може стати нацпарком (ФОТО)

Автор: Застава Максим

08 Гру, 2020 11:37

Поділитись публікацією
Експерти розповіли, чому вже кілька років унікальний Чорний ліс не може стати нацпарком (ФОТО)

Неподалік від обласного центру Прикарпаття розкинувся унікальний лісовий масив Чорний ліс, який називаються «легенями Івано-Франківська». Йому вже не перший рік намагаються надати статус нацпарку.

Читайте також: П’ять нагород здобули прикарпатські паверліфтери на всеукраїнських змаганнях (ФОТО)

Обласна громадська організація «Чорний ліс» уже три роки поспіль ініціює надання Чорному лісу статусу національного природного парку. Проте дотепер зіштовхується лише з нерозумінням та багатьма чиновницькими перешкодами, інформує «Галка».

Голова Правління Івано-Франківської обласної громадської організації «Чорний ліс» Іван Жирик зазначає, створення парку витає у громадських колах вже давно. Унікальний ліс пролягає від річки Дністер між Лімницькою і Бистрецькою до Карпат. Цей масив є екологічним ядром, що створює світову екологічну мережу, він має велику екологічну цінність.

«У цьому лісі багато рідкісної флори та фауни. Ми звернулися до президента та Верховної Ради, які підтримали створення цього парку, але на цьому все і завершилося.

Ми почали бити у дзвони, що потрібно привертати увагу громадськості та влади, щодо створення парку. Зі сторони обласної ради була певна допомога, але від ОДА – ні», – говорить Жирик.

Депутат Верховної Ради України V -VI скликань Зіновій Шкутяк говорить, що потрібна допомога громадськості.

«Люди, які живуть білої цього лісового масиву, розпускають чутки, що людей не будуть пускати до лісу, що ви там нічого не зможете робити… Налаштовують людей проти нас. Тому нам потрібна ваша допомога», – говорить Шкутяк.

За планом, до 2021 року Україна мала мати 15% заповідних територій. Проте зараз вже важко це реалізувати.

«Ми відносимося до природи так, що потім нам доведеться за це відповідати. З таким відношенням до речей, які мають велику цінність в Європі, то нам будуть ставити питання», – говорить Шкутяк.

Кандидат сільськогосподарських наук, незалежний експерт Роман Олійник знає Чорний ліс вже понад 30 років.

«Чорний ліс мав 15 000 гектарів, та розміщувався клаптикам по території області. Колись його хотіли передати Інституту гірського лісівництва, але цього не сталося. Тому зараз ми маємо те що маємо. Зараз у нас є можливість зробити цей парк кращим. У чому його особливість? Він розміщений неподалік Франківська, та має гарну дорогу вздовж її.

Цей парк можна створювати за особливим проєктом – використовувати військові об’єкти для інфраструктури. Ми хочемо, аби громади розуміли, що це не буде проблемою для них. Тут зараз працює Військовий лісгосп та приватне підприємство «Чорний ліс», які не дуже мають прибутки», – пояснює Олійник.

Він додає, що цей ліс хотіли б приєднати до Галицького нацпарку, але це все стане можливе після прийняття відповідних рішень та створення проєкту.

У цьому нацпарку хотіли б створити екологічні та історичні стежки, кемпінг. Тому жителі області змогли б приїжджати до Чорного лісу на відпочинок, збирати гриби чи ягоди.