Експерти розповіли, скільки доступних кредитів видано за часи війни

27 Вер, 2022 14:44

Поділитись публікацією
Експерти розповіли, скільки доступних кредитів видано за часи війни

Нещодавно стало відомо, що за період дії воєнного стану в Україні банки уклали 11890 кредитних договорів на загальну суму 48,14 млрд грн. Це було здійснено у рамках державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». Про це повідомили представники прес-служби Міністерства фінансів.

Експерти порталу www.tkcredit.kiev.ua, що спеціалізуються на огляді пропозицій мікрофінансових організацій, встановили у рамках даної програми тільки за останні тижні банки уклали 90 кредитних договорів на суму 449 млн. грн. До речі, програма «Доступні кредити 5-7-9%» реалізується фондом розвитку підприємництва ФРП, засновником якого є уряд України в обличчі Міністерства фінансів України. Банки надають кредитування для реалізації інвестиційних цілей, рефінансування попередньо отриманих кредитів, отримання кредитів для сільськогосподарської діяльності тощо.

Чи кредитують банки населення і що змінилося у цьому аспекті?

З початком російської агресії більшість банківських установ зупинили кредитування населення. Але станом на вересень 2022 року можна з упевненістю констатувати: ситуація в фінансовому секторі вирівнюються. За цей час більшість українців, які потребували споживчої позики зверталися до мікрофінансових компаній, таких як e-groshi. На думку експертів, популярність МФО для отримання кредиту пов’язана зі спрощеними умовами отримання кредиту, швидкістю зарахування грошей на картку. 

Ситуація ж з банківськими кредитами залишається досить невизначеною. Так, кредит готівкою, оформлення якого не потребує застави, банки фактично не видають. Сьогодні по кредитуванню готівкою є лише кілька пропозицій. Зокрема, Ідея Банк видає клієнтам до 50000 грн готівкою під відсоток 79,9% річних. Але при наявності високого офіційного прибутку в кредит можна отримати від 100000 до 200000 грн.

Влітку було помічене увиразнення ще однієї цікавої тенденції. Все більше банків країни беруть участь у програмі фінансування. Експерти звертають увагу, що ця пропозиція не є такою вигідною, якою може здатися на перший погляд, оскільки переважно йдеться про покупку в розстрочку, з кредитної карти. Тож мінімальним відсоток по такому споживчому кредиту буде виключно в грейс-період, котрий складає від 25 до 56 діб з моменту розрахунку кредиткою.

Заощадити на платежах та комісіях можна тільки у тому випадку, коли платіж йде за власні кошти, а не кредитні. Також відсоткові ставки банки можуть змінювати, хоча в останнє півріччя ніяких змін помічено не було.

Партнерська публікація