Експоліцейському, що допомагав ухилятися від мобілізації, призначили штраф у півмільйона гривень

Автор: Іра Блаженко

16 Тра, 2024 09:08

Поділитись публікацією
Експоліцейському, що допомагав ухилятися від мобілізації, призначили штраф у півмільйона гривень

У 2022 році сержант поліції із Богородчан разом зі спільником допомагав незаконно переправлятися через кордон та отримував за це кошти. 1 травня йому призначили штраф у розмірі 510 тисяч гривень.

Про це йдеться у вироку суду Богородчанського районного суду Івано-Франківської області за 1 травня 2024 року, пише “Галка“.

У вересні 2022 року поліціянт за матеріальну винагороду допомагав виготовити “клієнту” фіктивний медичний висновок про захворювання доньки – незавершений остеогенез, аутосомно-домінуючого типу успадкування, стійкого значного порушення функцій опорно-рухового апарату, наявність якого є підставою для перетину державного кордону України, як супроводжувального. Після отримання довідки чоловік та поліціянт на автомобілі виїхали до міжнародного пункту пропуску Рава-Руська-Хребене з метою перетину державного кордону України.

Після цього випадку правоохоронець продовжив займатися цим і далі. Ціну за свої послуги для другого “клієнта” він підняв з 6 000 до 6 500 доларів. Цьому замовнику поліціянт допоміг перетнути кордон поза контролем Державної прикордонної служби України – через ліс. 

Третю спробу мали здійснити таким чином: необхідно буде проживати певний час у готелі на території однієї із прикордонних областей України, а надалі пішки через ліс незаконно переходити кордон. Замовник вирішив звернутися до правоохоронних органів, щоб викрити поліціянта.

Діяв чоловік спільно із своєю матір’ю, яка на той час працювала спеціалістом управління соціального захисту населення Івано-Франківської районної державної адміністрації.

Також повідомляють, що експравозахисник незаконно придбав, носив та зберігав вогнепальну зброю та бойові припаси без передбаченого законом дозволу.

У секторі комунікації ГУНП “Галці” повідомили, що чоловіка із правоохоронних органів звільнили понад рік тому. 

Дії обвинуваченого кваліфікують за ч.3 ст.332 КК, ч.3 ст.15 ч.3 ст.332 КК, ч.1 ст.263 КК.

Свою провину чоловік визнав. Йому призначили покарання у виді 30 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 тисяч гривень, з конфіскацією усього належного на праві власності майна та з позбавлення права обіймати посади у правоохоронних органах строком на два роки.