Сучасний ритм життя змушує шукати рішення, які дозволяють заощадити час для себе і відпочинку. І одним із таких рішень для більшості жінок, та й чого приховувати — багатьох чоловіків, стали скороварки, які представлені тут https://zakupka.com/t/skorovarki-10054/. Що це за диво кухонних пристроїв і як правильно вибрати оптимальну модель, розповідаємо в статті.
Що таке скороварка?
Якщо говорити просто, то це каструля з товстими стінками з герметичною кришкою. Слід сказати, що скороварки можуть бути як окремим елементом посуду, так і приладом формату мультиварки. Але в будь-якому разі принцип роботи в них однаковий: каструля (чи чаша) закривається герметичною кришкою завдяки клапанам. Тоді в процесі нагрівання утворюється пара, яка залишається всередині місткості, створюючи високий тиск і підвищуючи температуру. У результаті цього процесу страви готуються в 1,5-2 рази швидше.
Коли тиск всередині чаші досягає критичної позначки, клапани відкриваються, частково випускаючи пару. Зазвичай скороварки оснащені двома клапанами: робочим і аварійним. Другий повинен спрацювати, якщо перший раптом не відкриється.
Звичайно, електроскороварка має суттєві переваги, і насамперед це автоматизація процесів. Господині достатньо вибрати потрібну страву в меню, і далі прилад зробить все сам. Більшість таких пристроїв комбінуються з мультиварками, що значно підвищує їхню функціональність. Також сучасні скороварки мають додаткові функції, які також полегшують процес приготування їжі.
Вибираємо скороварку: основні параметри
У мультиварці з функцією скороварки приготування практично всіх страв займає 20-30 хвилин. Тож не дивно, що вони мають такий високий попит. Але щоб користуватися девайсом було зручно, варто ретельно його вибирати. Професіональні кухарі радять звернути увагу на такі характеристики:
- матеріал корпусу. Може бути використаний пластик і нержавіюча сталь. Звичайно, найкращий варіант — стальні прилади, але їхня вартість достатньо висока. Пластикові моделі — бюджетні, але пластик має бути якісним і не мати хімічного запаху;
- покриття чаші. Переважно використовують сталь чи алюміній. Нержавійка не дає їжі окиснюватися і зберігає корисні властивості продуктів. Алюмінієві варіанти швидко втрачають товарний вид, а на їхніх стінках може утворюватися накип. Проте чаша також може бути виконана з тефлону чи кераміки. Вони значно дорожче, але якщо маєте можливість, обирайте тефлон;
- місткість чаші. У цьому параметрі слід орієнтуватися на кількість членів родини, для яких ви зазвичай готуєте. Для двох-трьох людей достатньо пристрою з об’ємом у 3-4 л, для 3-4 людей — 5 л, а якщо ви часто приймаєте гостей, варто подумати про скороварку об’ємом 6 л;
- потужність. Цей показник визначає швидкість приготування. Потужність може коливатися від 500 до 1100 Вт, тож обирайте оптимальний показник залежно від власних потреб.
Додаткові функції
Коли з основними показниками визначились, час подумати про додаткові опції, які можуть бути корисними. Серед них:
- 3D-нагрівання — забезпечує рівномірне прогрівання їжі з усіх сторін, що суттєво скорочує час приготування;
- автоматичне вимкнення — коли приготування завершується, девайс самостійно вимикається і відкриває клапани;
- регулювання температури — має два варіанти: мультиповар і мультишеф. Перша функція дає змогу виставити температуру і час до початку готування без можливості змінити їх в процесі, а друга дозволяє також коригувати ці показники на етапі приготування;
- відтермінування старту — дозволяє визначити час, через який пристрій самостійно ввімкнеться і почне готувати;
- приготування на парі — за наявності такої опції в комплект має входити ще й спеціальний контейнер.