Електроавтотранс купував електроенергію за завищеними цінами, – Держаудитслужба

Автор: Вадим Войтик

13 Лют, 2024 17:00

Поділитись публікацією
Електроавтотранс купував електроенергію за завищеними цінами, – Держаудитслужба

Держаудитслужба встановила факт закупівлі у 2021-2022 роках івано-франківським комунальним підприємством “Електроавтотранс” електричної енергії за завищеними цінами. Збитки оцінюють у 2,35 млн грн.

Порушення встановлено за результатом ревізії фінансово-господарської діяльності “Електроавтотрансу” за період з 01.04.2019 по 31.12.2022, яку провело Управління Західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області.

КП “Електроавтотранс” внесено зміни до істотних умов договору від 04.01.2021 №2 “Про постачання електричної енергії споживачу”… без документального підтвердження коливання ціни електроенергії на ринку та при відсутності порядку зміни ціни у договорі у разі зміни регульованих цін (тарифів) і нормативів, що призвело до зайвої оплати протягом 2021-2022 років ТОВ “ЕК “ЕНОЛЛ” та ТОВ “УКР ГАЗ РЕСУРС” вартості електричної енергії на загальну суму 2 352 597,17 грн (з ПДВ), в тому числі, ТОВ “ЕК “ЕНОЛЛ” на суму 1 370438,27 грн та ТОВ “УКР ГАЗ РЕСУРС” на суму 982 158,90 грн. Дане порушення призвело до завдання матеріальної шкоди (збитків) підприємству на вищевказану суму.

Аудитори вимагають стягнення на користь комунального підприємства матеріальної шкоди, заподіяної внаслідок закупівлі електричної енергії за завищеною ціною.

Натомість “Електроавтотранс” звернувся до суду з вимогою скасувати відповідну вимогу Держаудитслужби.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду підприємству в позові відмовили. “Електроавтотранс” звернувся з апеляційною скаргою на рішення суду. Розгляд апеляції призначено на 7 березня 2024 року.

Як писала “Галка”, Національне антикорупційне бюро України розпочало провадження щодо придбання комунальним підприємством “Електроавтотранс” вживаних автобусів за ймовірно завищеною ціною.

Також нещодавно Антимонопольний комітет України викрив змову при закупівлі шести тролейбусів, загальною очікуваною вартістю майже 12 мільйонів гривень, яку проводило управління транспорту та зв’язку Франківської міськради.

  

Читайте також: У Франківську бракує водіїв тролейбусів