“Електроавтотранс” на 70% залежить від міського бюджету: у КП пояснили, чому хочуть підвищити тарифи
26 Січ, 2021 12:21
У КП “Електроавтотранс” пояснили, чому хочуть підвищити тарифи на проїзд.
Нагадаємо, 26 січня на оперативній нараді Марцінків “відчитав” комунальників за ідею росту тарифів у громадському транспорті.
“Комунальне підприємство не має повноважень на підняття тарифів, в тому числі і на встановлення тарифів на проїзд у міському наземному транспорті. Це – повноваження виконавчого комітету міської ради”, – йдеться в повідомленні на фб-сторінці КП “Електроавтотранс”, пише “Галка”.
“Діяльність КП “Електроавтотранс” не залежить від тарифу на проїзд. Іншими словами, нам, як перевізнику, не важливо, який тариф встановлюється, оскільки нашим основним джерелом доходу є договір на транспортну роботу між замовником (містом) та перевізником (нами). Для нормального функціонування підприємства необхідно, щоб сума доходу покривала витрати, яке несе підприємство для виплати заробітної плати, оплати за енергоносії та обслуговування рухомого складу. Наразі місто справно покриває свою частину витрат на ці послуги, а це – близько 70%. Тобто, при тарифі 0 грн місто змушене буде взяти на себе 100% фінансування комунального підприємства”.
У чому полягає суть підвищення?
“Давайте розбиратися в цифрах. Станом на 26 січня 2021 року проїзд в нашому транспорті готівкою (тариф 6 гривень) оплачує 74% платних пасажирів. Отже, для більшості пасажирів зараз діє тариф 6 грн. Вдумайтеся! Троє з чотирьох пасажирів від серпня 2020 року досі не скористались можливістю зменшити собі тариф на проїзд до 4 гривні, придбавши транспортну картку “Галка”! А ще й, як бонус, їздити з безкоштовною пересадкою 30 хв. Все, що потрібно зробити цим пасажирам, щоб уникнути підняття тарифів, – це просто придбати транспортну картку “Галка”. Тариф 10 гривень встановлюється для тих, хто відвідує наше місто з туристичною чи іншою метою. Тобто для тих, хто не є жителями нашої громади, а тому не мають потреби купувати транспортну картку. І це справедливо, оскільки з їхніх податків не виділяються кошти на утримання комунального перевізника, тому вони повинні платити повну вартість проїзду. За нашими очікуваннями, цифри співвідношення готівкових оплат та оплат через картку “Галка” (у випадку зміни тарифів) повинні бути протилежно іншими: близько 80% оплат карткою “Галка” та 20% оплат готівкою. У перспективі готівкова оплата повинна складати не більше 1%”, – пояснює “Електроавтотранс”.
У підсумку, зазначають комунальники, при збільшенні тарифу підприємство не отримає суттєвого збільшення доходу через оплату проїзду, а більшість пасажирів не відчує збільшення оплати за проїзд (якщо придбає транспортну картку), однак гості Івано-Франківська будуть платити справедливу ціну за оновлений транспорт, а це зможе, нехай хоч трохи, зменшити навантаження на міський бюджет:
“Тому наша порада – зберігайте спокій і купуйте “Галку”! До речі, 8 тисяч нових карток надійдуть у продаж з першого лютого”.