“Електроавтотранс” оцінює собівартість проїзду у комунальному транспорті Франківська у 16,54 гривень

Автор: Турій Роман

12 Тра, 2024 18:06

Поділитись публікацією
“Електроавтотранс” оцінює собівартість проїзду у комунальному транспорті Франківська у 16,54 гривень

Івано-франківське комунальне підприємство “Електроавтотранс” оцінює вартість проїзду пасажира у своєму транспорті у розмірі 16,54 гривень.

Про це йдеться у плані розвитку КП на 2024 рік, який у березні затвердив міський виконавчий комітет, пише Галка

Наразі фактичний тариф складає 8 гривень, однак, згідно даних “Електроавтотрансу”, фактичний тариф менший від затвердженого, у зв’язку з встановленням дисконту на картку «Галка» (40% від тарифу) та студентської картка «Галка» (50% від тарифу). Пенсіонери та УБД та ще низка категорій мають безкоштовний проїзд, який додатково компенсовується з міського бюджету. 

Як відомо, міський голова Руслан Марцінків 9 травня повідомив, що влада розглядає ідею підняти вартість тарифів на проїзд у автобусах та тролейбусах “Електроавтотрансу” на 50%. 

Депутат міської ради Олексій Петечел помітив, що у березневому плані розвитку КП “ЕАТ” про наміри піднімати тарифи не йшлося.  

“Що ж до КП “Електроавтотранс”, то в КП не в курсі про плани міської влади змінити тариф в сторону збільшення. Принаймні в затвердженому тим самим Виконавчим комітетом плані розвитку КП на 2024 рік про це не згадується. В розрахунках обсягів надання послуг КП планує залишитися на рівні 2023 року, Чистий дохід від реалізації також без змін. В оцінці ризиків відсутні відомості про можливо нерентабельний чи економічно необгрунтований тариф”, – написав Петечел.

У березні 2024 року заступник міського голови Михайло Смушак заявив, до кінця війни у Франківську не підійматимуть тарифи на громадський транспорт.

Нагадаємо, директор комунального підприємства “Електроавтотранс” Віталій Голутяк — серед найвисокооплачуваніших комунальних керівників. Торік він заробив понад 950 тисяч гривень.

Зазначимо, що торік підприємство отримало збитки у майже 100 мільйонів гривень. У 2023 році КП отримало 149 мільйонів внесків до статутного капіталу та 136 з половиною мільйонів дотацій за перевезення.

Читайте також: Водій автобуса, який хотів дати хабаря за нібито п’яну їзду – працівник комунального “Електроавтотрансу”