Енергетики розповідають, як правильно перейти на електроопалення
07 Сер, 2014 12:22
Існує строгий порядок та умови переходу на електроопалення.
Наша область, як і решта областей, готується до нових випробувань – пройти осінньо-зимовий сезон із зменшеним споживанням газу мінімум на 30 відсотків від минулорічних обсягів. Тому наразі у всіх на слуху перехід на альтернативні види палива та на електроопалення.
Для споживача є можливість перейти на електроопалення, однак потрібно пройти відповідну процедуру, повідомляє прес-служба “Прикарпаттяобленерго”.
Порядок переходу на електроопалення будівлі описано в роз’ясненнях Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики № 3100/13/47-13 від 07.04.2013 року.
Замовник – фізична особа, повинен звернутися в електропередавальну організацію та з’ясувати необхідність збільшення існуючої потужності відносно зазначеної потужності в договорі на користування електроенергією.
Якщо в результаті встановлення додаткового електрообладнання, загальна потужність електроустановок споживача, відносно зазначеної в договорі на користування електроенергією, не збільшується (в межах дозволеної потужності), Замовник повинен:
– отримати у органі місцевого самоврядування дозвіл на переобладнання будівлі з метою встановлення електротермічних засобів опалення та/або стаціонарних електричних плит (ст. 152 Житлового кодексу України);
– розробити в проектній організації проектну документацію, де передбачити, що будівля буде обладнана електроопалювальними установками;
– встановити, підключити електрообладнання у відповідності з проектним рішенням та ввести в експлуатацію реконструйований та/або побудований власний об’єкт архітектури;
– звернутися до енергопостачальника з письмовою заявою для внесення відповідних змін до договору про користування електроенергією та надати необхідні документи для укладення такого з урахуванням проведених змін (проектну документації, паспорт громадянина, ідентифікаційний код, документ про право власності або користування на об’єкт, технічний паспорт на будинок із зазначенням виду опалення).
У разі відсутності в проектній документації підтвердження факту обладнання будівлі електроопалювальними установками, споживач надає змінений проект будівлі.
Якщо в результаті встановлення додаткового електрообладнання, загальна потужність збільшується відносно зазначеної в договорі, споживач звертається до енергопостачальника за отриманням послуги з приєднання електроустановок до мереж, а саме збільшення існуючої потужності.
Щодо окремих квартир в багатоквартирних будинках, то згідно з вимогами Закону України «Про архітектурну діяльність», технічні умови видаються на інженерне забезпечення об’єкта будівництва – багатоквартирного житлового будинку.
Квартира чи приміщення в багатоквартирному будинку не є об’єктом архітектури. Тому, в разі встановлення електричних опалювальних установок в окремих квартирах, що призведе до збільшення величини потужності об’єкта архітектури в цілому, технічні умови повинні розроблятись на об’єкт архітектури, а не на окрему квартиру.
Тобто, споживач повинен звернутися до власника (балансоутримувача) об’єкта архітектури (ЖЕК, ОСББ і т.д), який в свою чергу, має звернутися до енергопостачальника із заявою на надання послуги з приєднання (див. Порядок приєднання).