Енергетики ліквідовують наслідки вчорашньої негоди – проблеми з електрикою мають ще 17 сіл (ФОТО)

Автор: Турій Роман

29 Jul, 2021 10:00

Поділитись публікацією
Енергетики ліквідовують наслідки вчорашньої негоди – проблеми з електрикою мають ще 17 сіл (ФОТО)

Шквалисті пориви сильного вітру минулої ночі наробили біди на Прикарпатті. Зірвані дахи, зламані гілки та дерева, повалені опори ліній електропередачі – вчорашня негода стала причиною знеструмлень у близько сотні населених пунктів області.

Більшість із них вдалось ліквідувати оперативно, тимчасово заживляючи на резервні лінії. Ремонти на інших проводять у посиленому режимі.
Найбільше негода розійшлася на Городенківщині, Долинщині, Верховинщині, Коломийщині та Тисмениччині.
Станом 9:00 годину 29 липня електропостачання повністю відсутнє у 2 населених пунктах області: селі Тишківці Городенкіської міської ради, і селі Борщівська Турка на Снятинщині. Ще 17 населених пунктів області без електропостачання частково.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повалені дерева та “літаючі” дахи: на Прикарпатті п’ятихвилинний буревій наробив лиха (ВРАЖАЮЧЕ ВІДЕО)

Протягом минулої ночі прикарпатським енергетикам вдалось відновити електропостачання У Тисменицькому, Галицькому, Калуському, Рогатинському, Тлумацькому (крім с. Бортники), Верховинському та Яремчанському напрямках. Там залишились лише поодинокі вимкнення, які ліквідують за лічені години.
У населених пунктах Долинського, Богородчанського, Надвірнянського, Косівського, Рожнятівського, Снятинського напрямку подекуди знеструмлені окремі вулиці. На місцях аварій уже працюють оперативно-виїзні бригади, які працюють над відновленням електропостачання.
На Городенківщині та Коломийщині ситуація трохи складніша, там негода мала складніші наслідки. 5 населених пунктів Городенківщини та 2 населені Коломийщини – знаходяться частково без електропостачання. Також, у цьому напрямку багато поодиноких знеструмлень.
Серед причин знеструмлень: обриви проводів через падіння гілок та дерев, пошкодження опор, їх падіння, пошкодження траверзів та ізоляторів, пошкодження трансформаторних підстанцій. Бригади забезпечені усією необхідною технікою та матеріалами, щоб продовжувати ремонтні роботи.

Енергетики звертаються до прикарпатців з проханням з розумінням ставитись до відсутності електропостачання, не створювати паніку та не перенавантажувати лінії кол-центру. Бригади роблять усе необхідне, щоб світло з’явилось у кожній домівці, але аварійних вимкнень багато, тому ремонтні роботи можуть зайняти трохи часу.
За станом ліквідації аварій просять слідкувати на стартовій сторінці сайту компанії https://oe.if.ua/, вибравши на карті вимкнень свій регіон та адресу проживання, оскільки телефонні лінії кол-центру можуть бути перенавантажені.