Енергія з велосипеда та інтерактивна пісочниця. У Франківську відкрилося Наукове містечко (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

21 Вер, 2016 12:42

Поділитись публікацією
Енергія з велосипеда та інтерактивна пісочниця. У Франківську відкрилося Наукове містечко (ФОТО)

В Університеті нафти й газу 21 вересня відкрили Наукове містечко “Нова енергія”. Тут через ігри й розваги навчатимуть дітей та дорослих ощадному використанню енергії та знайомитимуть з науковими відкриттями.

Відвідувачі містечка можуть спробувати виробити струм  на велосипеді чи з допомогою м’язів, створити ландшафт та дощ в інтерактивній пісочниці, намалювати голограму, подрукувати на 3D-принтері тощо.

Організаторами та засновниками Наукового містечка є Громадська організація “Бюро розвитку інноваціних технологій” та кафедра енергетичного менеджменту та технічної діагностики ІФНТУНГ.

Представниця цієї кафедри Ольга Попович розповіла, що створення Наукового містечка стало можливим завдяки кільком грантам. Тепер тут проводитимуть лекції для дорослих, приміром членів ОСББ, про те, як заощаджувати енергоресурси. А дітей з допомогою цікавим наукових експонатів заохочуватимуть до науки.

Зокрема, найменших відвідувачів навчатимуть моделювати з конструкторів   установки для виробництва енергії, розповідатимуть про   різні джерела енергії, наприклад, сонця та вітру.

“Ми плануємо, щоб вони самі могли виготовляти батарейки, сонячний елемент з використанням простого порошку, частинок скла.  Це можна буде робити тут і навіть вдома. Це буде корисно як для дітей, так і для батьків – для того, щоб знати, як виготовити енергію, треба знати, як її виготовити правильно”, – сказав Андрій  Бойчук, викладач курсу “Нової енергії” для дітей.

За його словами, ці навчання розраховані на дітей 8-11 років, які вже вміють читати-писати, аналізувати. Заняття проводитимуть раз на тиждень для однієї групи, запис розпочався на сайті проекту. Навчання планують розпочати з 1 жовтня.

Також проводитимуть заняття з тривимірного  моделювання. Під час відкриття Наукового містечка два принтери виготовляли модель Тріумфальної арки та портрет Енштейна.

“Діти і студенти зможуть приходити на курси, створювати 3-D моделі, побачити процес виготовлення, запуску моделі на  3-D-друк”, – розповів викладач курсу Володимир Шабалдас.- У майбутньому багато професій зникне через появу 3-D-моделювання, зате з’явиться професія 3-D-дизайнера. Зараз це застосовується насамперед для прототипів”.

Ректор Університету Нафти і Газу Євстахій Крижанівський сказав, що є три проблеми, які треба вирішувати, щоб бути енергоефективною та енергодостатньої державою: мати джерела енергії, ефективні технології їхнього використання та вміти ефективно використовувати енергію. За його словами, Україна має джерела та збільшує використання енергоефективних  технології, а от людям ще треба навчатися енергоефективності.

“Треба вчити людей, як ефективно використовувати енергію, як від будь-якого кроку витрачати мінімум енергії. Ви знаєте, в нас і в домах, і на вулиці, і в офісах, і в цехах з цим є проблеми”, – зауважив Крижанівський.