Епідемія грипу прийде до франківців у грудні

Автор: Турій Роман

13 Oct, 2014 11:22

Поділитись публікацією
Епідемія грипу прийде до франківців у грудні

З початку 2014 року в області зареєстровано майже 128 тисяч звернень за меддопомогою з приводу ГРВІ та грипу. Госпіталізувати довелося 8525 осіб, з них дітей – 5865.

За даними щотижневого моніторингу захворюваності на грип та ГРВІ населення області, з третього тижня вересня спостерігається значне зростання числа випадків звернень за медичною допомогою з приводу респіраторних захворювань: протягом літніх місяців захворюваність складала 1110-1600 випадків на тиждень, за 38 тиждень року (15-21.09.2014 року) – зросла до 3504 за тиждень. Протягом 39-41 тижнів (22.09.-12.10.2014 року), реєстрація захворювань складає 355-3700 випадків за тиждень.

Летальних випадків протягом 2014 року від грипу та ГРВІ в області не зареєстровано.

Очікується, що новий епідемічний сезон буде непередбачуваним, поєднання різноманітних штамів,можуть спричинити небезпечні ускладнення для організму: вірус H1N1 (Каліфорнія) має звичайну симптоматику грипу, можливі ускладнення – гайморит, пневмонія; грип типу H3N2 (даний штам вірусу небезпечний геморагічними ураженнями легень).

За прогнозами Українського центру грипу і ГРВІ, початок епідемічного зростання захворюваності розпочнеться наприкінці грудня.

На території України зареєстровано та дозволено до використання наступні вакцини для профілактики грипу:

-ІНФЛУВАК® — вакцина для профілактики грипу, виробництва Абботт Біолоджікалз Б.В., Нідерланди;

-ФЛЮАРИКС™ — інактивована спліт-вакцина для профілактики грипу, виробництва ГлаксоСмітКляйн Біолоджикалс, Німеччина;

-ВАКСІГРИП — спліт-вакцина для профілактики грипу інактивована рідка, виробництва ТОВ «ФАРМЕКС ГРУП» (фасування з форми in bulk фірми-виробника Санофі Пастер С.А., Франція), Україна;

-ВАКСІГРИП — спліт-вакцина для профілактики грипу інактивована рідка, виробництва Санофі Пастер С.А., Франція.

МОЗ України радить зробити вакцинацію від грипу протягом жовтня-грудня, щоб вберегтися від негативних наслідків хвороби.

Вартість однієї вакцинації коштуватиме приблизно 100-150 гривень.

В групу особливого ризику підпадають: діти, вагітні жінки, люди похилого віку, люди, що мають хронічні хвороби легень, нирок, серця, ендокринні хвороби.

Для того щоб вберегтися від нових та сезонних штамів грипу, необхідно дотримуватися кілька правил: правильно харчуватися, додавати до раціону їжі багато вітамінів, займатися спортом, намагатися уникнути стресових ситуацій, та дотримуватися правил особистої гігієни.