Естетика Давньої Греції: франківський драмтеатр кличе на прем’єру трагедії «Едіп» (ФОТО)

Автор: Турій Роман

25 Лис, 2020 10:37

Поділитись публікацією
Естетика Давньої Греції: франківський драмтеатр кличе на прем’єру трагедії «Едіп» (ФОТО)

У Франківському драмтеатрі 26 та 27 листопада відбудеться прем’єра трагедії «Едіп», написаної Софоклом 2,5 тисячі років тому.

Читайте також: Я не маю амбіцій комусь щось доказати, — актор Олексій Гнатковський

25 листопада Франківський драмтеатр провів пресконференцію з нагоди прем’єри трагедії Софокла «Едіп» в перекладі Івана Франка. Під час неї розповіли про те, як прем’єру вистави тричі переносили, про її цінність для театру та її творців.

Режисер-постановник – Андрій Приходько, художник – Богдан Поліщук, композитори – Іван Оглобін і Сусанна Карпенко, хореограф – Дмитро Лека.

Генеральний директор-художній керівник Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка Ростислав Держипільський розповідає, що прем’єру «Едіпа» планували ще на 11 квітня, інформує «Галка».

«За місяць до прем’єрів вона опинилася на межі. Коли вдруге ми хотіли її показати, нас вкинули в червону зону. Так само було втретє, але ми тоді зробили закриту прем’єру. Тому зараз з нами немає багато людей, які працювали над виставою», – говорить Держипільський.

Він додає, що це постановка давньогрецької вистави, тому вона є іспитом для театру.

«У нас багато сучасних вистав, а тепер це повернення до коріння. Я вважаю, що це серйозний іспит для нашого театру. І завтра та післязавтра ми побачимо, чи ми його пройшли. Костюми та сцена апелює до тих часів».

Вистава може нести пізнавальну цінність, адже глядачі можуть доторкнутися до давньогрецької драматургії та естетики тих часів.

Режисер Андрій Приходько відзначає, що їхня вистава – це історія перетворення головного героя на мудреця.

«Тому традиційний хор уособлює люд, нарід, наших сучасників. Цей люд – він то святий, то зовсім не святий. Тому наша трагедія – це перетин або роздоріжжя, де зустрічаються різні древні архаїчні персонажі з кожним із нас. Хор – це лінія наших сучасників, це сюжет про те, що відбувається сьогодні з нами, з кожним із вас», – каже Приходько.

Заслужений артист України Олексій Гнатковський грає роль Едіпа. Він наголошує, що грати Царя Едіпа – великий особистий виклик.

«Теми, які ми зачіпаємо в цій виставі – вони дуже загальні, але одночасно вони дуже особисті. Кожен із нас бере дуже велику ношу, не тільки свою, але й Божу. Зазвичай ми самі знаємо, що нам краще робити, але забуваємо слухати Бога».