Фахівці НСЗУ готують прикарпатських медиків до другої хвилі медреформи (ФОТО)

Автор: Застава Максим

30 Січ, 2020 12:38

Поділитись публікацією
Фахівці НСЗУ готують прикарпатських медиків до другої хвилі медреформи (ФОТО)

30 січня на нараді з керівниками медичних закладів області розповіли про впровадження медичної реформи.

Читайте також: Ексголова ОДА став на захист працівників департаменту, які публічно виступили проти керівниці

На зустрічі обговорили питання підготовки до укладення договору з НСЗУ в рамках впровадження Програми медичних гарантій з 2020 року, інформує «Галка».

Нагадаємо, всі спеціалізовані медзаклади Прикарпаття мають бути готові до контрактування з НСЗУ до 31 січня 2020 року. Це – умова, за якою заклади до 1 квітня отримають державні кошти за Програмою медичних гарантій.

Голова ОДА Віталій Федорів каже – коли пацієнт приходить до медзакладу, він має відчути, що отримує найякісніші послуги.

«Влада на місцях різних рівнів має взяти відповідальність за перетворення медзакладів. Ми купуємо нове обладнання, маємо 9 опорних закладів. Рівень комп’ютеризації Прикарпаття є вище середнього, і це добрий показник», – каже Федорів.

В.о. директора департаменту охорони здоров’я франківської ОДА Ірина Кобельська зауважила, що медицина Прикарпаття перебуває за крок до великих змін.

«Всі ми ведемо діалог, а це добрий знак, що налагоджується співпраця. Як будуть відбуватися ці зміни, залежить від кожного з нас», – звернулася до медиків Кобельська.

Директорка Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров‘я України Мар‘яна Возниця каже – наразі лікарня ще фінансує ліжко, а в рамках медреформи фінансуватиме власне надані пацієнту послуги.

«Але НСЗУ надаватиме кошти тільки тим медзакладам, які відповідають вимогам. На нас чекають зміни. Буде перерозподіл фактичних витрат на медичні послуги. Сформували 27 пакетів послуг, серед яких є пріоритетні (лікування інфаркту, інсульту, допомога при пологах, рання діагностика онкозахворювань). Починаємо працювати виключно з електронними носіями інформації, працюємо з електронним документообігом», – каже Возниця.

Експерт офісу реформ МОЗ України Матвій Хренов ще раз наголосив, що медичні заклади напряму укладуть договори з Національною службою охорони здоров’я й отримуватимуть від неї кошти.

«Сімейний лікар буде генерувати направлення плановому пацієнту на інші рівні. Однак після цього пацієнт може вільно обрати заклад, в який хоче звернутися за допомогою. Тому кожен медичний заклад зацікавлений, щоб пацієнт прийшов саме до нього, бо за ним прийдуть і кошти. А для цього треба відповідати вимогам та надавати якісну меддопомогу. Стаціонарна допомога тепер фінансуватиметься за медичним епізодом (від поступлення хворого в лікарню до його виписки)», – додав експерт.

Загалом керівникам медзакладів Прикарпаття розповіли про особливості Програми медичних гарантій, укладення договорів з НСЗУ, реєстрацію персоналу в електронній системі охорони здоров‘я (ЕСОЗ) та інші нюанси другої хвилі реформи.