Фахівці з лопатами шукали шкідників у землях Прикарпаття: що знайшли (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

17 Жов, 2024 16:11

Поділитись публікацією
Фахівці з лопатами шукали шкідників у землях Прикарпаття: що знайшли (ФОТО)

Прикарпатські фітосанітари в господарствах області провели осінні ґрунтові розкопки та обстежили поля, сади, лісосмуги й інше на наявність шкідників.

Про це пише Галка з посиланням на Головне управління Держпродспоживслужби в Івано – Франківській області.

Грунтові обстеження провели на площі 23,0 тисяч га. Через теплу погоду, яка була у вересні та на початку жовтня, під час розкопок більшу частину шкідників виявили у верхньому шарі ґрунту. Переважали личинки озимої та капустяної совок, травневого хруща, дротяників, жужелиці та інші.

Найбільш розповсюдженим шкідником на обстежених полях є дротяники і несправжні дротяники, які заселяють 62% обстеженої площі з чисельністю 0,7-3 екземпляри на м². Найбільша їх чисельність в Калуському та Снятинському районах.

Небезпеку посівам сільськогосподарських культур становлять підгризаючі совки – озима та оклична. На 26-28% обстежених площ, виявили гусениць озимої совки II покоління з чисельністю 0,6 -1 екземпляр на м², що більше ніж торік.

 Травневі хрущі заселяють 33% обстежених площ. У віковому співвідношенні травневих хрущів цього року переважають личинки І-III віку -70%, IV – 30%.

Зимуючий запас хлібної жужелиці становить 0,3 екземпляра на м². Шкідник заселяє 8% обстеженої площі, що на рівні торішніх даних.