Фахівців яких галузей не вистачає? У Франківську обговорюють перспективи підготовки кадрів (ФОТО)
12 Гру, 2024 14:16
У Франківську 12 грудня проходить форум, присвячений реформуванню центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. На ньому фахівці обговорюють вирішення актуальних проблем кадрового забезпечення в умовах війни та економічних трансформацій.
Про це пише Галка з форуму.
Керівниця державної служби зайнятості Юлія Жовтяк, розповіла про ключові виклики сьогодення.
“Ми маємо дисбаланс на ринку праці через перебування значної кількості громадян за кордоном та мобілізацію”, – зазначила вона.
За її словами, сьогодні найбільше потрібні фахівці в будівельній галузі, енергетиці, медицині: токарі, трактористи, водії, електрогазозварники.
Особливий акцент учасники форуму зробили на зміні ставлення до професійно-технічної освіти.
“Ми прагнемо підвищити престиж технічних спеціальностей”, – підкреслила Жовтяк.
Це особливо важливо, каже жінка, адже статистика показує: часто випускники вишів не працюють за фахом, тоді як технічні спеціальності гарантують реальне працевлаштування.
Заступниця голови Івано-Франківської ОВА Людмила Сірко розповіла про численні державні програми підтримки. Зокрема, вона наголосила на створенні робочих місць для осіб з інвалідністю, можливості отримання ваучерів на перепідготовку, компенсаціях роботодавцям за працевлаштування переселенців, а також грантовій підтримці учасників бойових дій та членів їхніх сімей. Важливою тезою стала готовність адаптуватися до нових умов.
“Ми бачимо, що жінки успішно опановують професії, які раніше вважалися чоловічими”, – наголосила Сірко.
Організатори форуму стверджують, що система освіти активно трансформується, щоб відповідати потребам українського ринку праці в складних воєнних реаліях.
Форум відбувся у рамках міжрегіонального проєкту «Реформування системи підтримки та розвитку трудового потенціалу», що реалізовується Міністерством економіки України в партнерстві з ГО «Розвиток бізнес-сектору України» за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Зміцнення громадської довіри (UCBI)”. Його мета – розширити співпрацю підприємців з центрами профтехосвіти ДСЗ та створити передумови для відновлення ринку праці.
Читайте також: "Іграшки не забирали, а лишили в закладах", — в ОВА прокоментували скандал на дитячому святі