Федір Боднарчук зніматиме ще одну “Одіссею” в Голлівуді

Автор: Вадим Войтик

05 Jul, 2014 18:44

Поділитись публікацією
Федір Боднарчук зніматиме ще одну “Одіссею” в Голлівуді

Повнометражний фільм «Одіссей» для студії Warner може поставити російський режисер Федір Бондарчук. Як відомо, у 1997 році інший росіянин Андрій Кончаловський знімав на ту саму тему міні-серіал з Армандом Ассанте і Ізабеллою Росселліні. 

Поема Гомера про царя Ітаки, учасника Троянської війни, екранізувалася з незапам’ятних часів. Перша версія під назвою «Повернення Одіссея» вийшла в 1909 році у Франції. У різний час хитромудрого царя грали Кірк Дуглас, Джон Дрю Беррімор, П’єро Луллі, Шон Бін і вищезгаданий Арманд Ассанте. Фільм братів Коен «О, де ж ти, брат?» частково заснований на творі Гомера.

За сюжетом «Одіссеї» відважний і хитрий цар після взяття Трої повертається на батьківщину до своєї вірної дружини Пенелопи. Однак шлях Одіссея сповнений пригод і несподіванок. Зіткнення з циклопом, острів канібалів, чари перетворюють людей в свиней чарівниці Цирцеї, спуск у підземне царство, смертельні Сцилла і Харибда, солодкоголосі сирени – це далеко не всі проблеми Одіссея, що відкладають його зустріч з дружиною.

Голлівуд вже давно придивляється до Федора Бондарчука. Влітку 2012 року компанія Latitude Media заявила про запуск у розробку фільму «Восьме море», який міг стати дебютом режисера в англомовному кіно. Але після релізу «Сталінграда» режисер отримав більш цікаву пропозицію поставити епік «Одіссей» вже від студії Warner.

Продюсирують картину Джанні Нуннарі («Відступники», «Острів проклятих»), Пол Хет і Міхаель Шліхт. В основі «Одіссея» сценарій Джеремі Донер, який працював над серіалами «Вбивство» і «Сутичка». Цікаво, що на рахунку Донер і сценарій альтернативної історії про Наполеона Бонапарта, яку збирається ставити Руперт Сандерс.

Військова драма Федора Бондарчука “Сталінград” зібрала у світовому прокаті 68 мільйонів доларів, окупивши свій тридцятимільйонний бюджет.