«Ферзевий гамбіт» підняв зацікавленість у шахах до рекорду майже 50-річної давнини

Автор: Костинюк Олександр

14 Sep, 2021 01:27

«Ферзевий гамбіт» підняв зацікавленість у шахах до рекорду майже 50-річної давнини

Популярний на Netflix мінісеріал «Ферзевий гамбіт» спричинив різке зростання інтересу до шахів.

Про це пише Yabl з посиланням на The Times.

Востаннє перед цим така сильна хвиля захоплення цією грою виникла у 1972 році, після матчу за звання чемпіона світу між Боббі Фішером і Борисом Спаським. На злет популярності шахів вплинула і пандемія коронавірусу, що підштовхнула людей до пошуку нових занять на карантині.

З моменту виходу «Ферзевого гамбіту» магазини шахів постійно розпродають товар швидше, ніж встигають заповнювати полиці. Провідний британський постачальник дорогих шахів Regency Chess прямо каже чисельним покупцям: «Товар розкуплений через “Queen’s Gambit”».

Власник магазину Джуліан Деверелл запевнив, що після виходу серіалу продажі зросли у п’ять разів: з магазину зникли навіть залишені про запас набори. А Англійська федерація шахів засвідчила зростання кількості активних гравців у своїх онлайн-клубах з 2800 до 6000 осіб за період пандемії. Кількість користувачів шахової платформи Chess.com з грудня 2020 року дотепер зросла з 50 млн до 72 млн. На ігровому сервісі Lichess в березні 2020 року було зіграно 55 млн шахових партій, а в березні 2021-го – 100 млн.

На хвилі нечуваного ажіотажу, Англійська федерація шахів закликала уряд надати шахам статус спортивної дисципліни та дозволити шаховим асоціаціям отримувати державне фінансування.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry