Фестивалі, кінопокази, культурні заходи та книги: Україна відзначає річницю народження Тараса Шевченка

Автор: Андрій Макітра

09 Бер, 2024 11:42

Поділитись публікацією
Фестивалі, кінопокази, культурні заходи та книги: Україна відзначає річницю народження Тараса Шевченка

Сьогодні, 9 березня, виповнилось 210 років від дня народження видатного українського поета, художника та громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка. 23 лютого Кабінет Міністрів України затвердив план заходів з підготовки та відзначення на державному рівні цієї річниці.

Про це пише Галка з посиланням на допис Міністерства культури та інформаційної політики України.

«Саме зараз, під час війни за наші цінності та ідентичність, важливо належно вшанувати пам’ять про Тараса Шевченка – національного символа України. Адже саме за нашу культуру й історію, а також за вільне майбутнє так самовіддано борються всі українці.

Поет завжди надихав нас на перемогу. Його слова «Борітеся – поборете» викарбувані у серці кожного патріота», – розповів т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

План та програма передбачає низку культурних, мистецьких та інформаційних заходів як в Україні, так і за її межами.

“Серед них: урочисте нагородження лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка, фестиваль «Мистецька академія «Шевченко – шлях до перемоги», а також безліч читань, вечорів пам’яті, майстер-класів, круглих столів та інших тематичних заходів”, – повідомили у Мінкульті.

Також запланована публікація книжкових видань: «Кобзар», «Шевченкіана Юрія Меженка», «Шевченківська енциклопедія: місця перебування та інші топоніми».

Крім того, Мінкульт зазначив, що уряд підтримуватиме проведення кінофестивалів, кінопрем’єр щодо промоції 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка, зокрема показу фільмів «Тарас. Повернення» і «Кобзар. Історія однієї книги» під час всесвітнього кіномарафону «Cinemaid Ukraine Charity Film Marathon».

Читайте також: Рок-н-рол, хрущі та Шевченко: як прикарпатські школярі анімували вірш поета (ФОТО, ВІДЕО)