ФЕЙК ТИЖНЯ: Чоловікам призовного віку не видаватимуть закордонних паспортів

Автор: Вадим Войтик

11 Січ, 2024 21:04

Поділитись публікацією
ФЕЙК ТИЖНЯ: Чоловікам призовного віку не видаватимуть закордонних паспортів

Інформація про те, що чоловікам призовного віку, які наразі перебувають за кордоном, не вироблятимуть закордонні паспорти не відповідає дійсності. 

Про це зауважують Центр протидії дезінформації, Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, генеральний консул України у Польщі

У підробленому листі начебто від ДП “Документ” стверджується, що чоловіки-українці 1960-2006 років народження, які подали документи для отримання паспорта в закордонних представництвах ДП “Документ”, одержать тимчасові проїзні документи для повернення в Україну.

Дані про них нібито заноситимуть до реєстру військовозобовʼязаних і надаватимуть для перевірки до МВС і ТЦК. Тим же, хто перебуває в розшуку МВС і ТЦК, буцімто будуть анульовувати паспорт.

Насправді:

  1. ДП «Документ» не має повноважень для оформлення “тимчасових проїзних документів для повернення в Україну” – цим займаються дипломатичні представництва або консульські установи.
  2. Чоловікам 1960 року народження наразі 63-64 роки, 2006-го – 17-18. А призову підлягають тільки чоловіки віком від 27 до 60 років.
  3. Лист підписаний Володимиром Швачком, якого відсторонили від здійснення повноважень на посаді гендиректора на час проведення службового розслідування з 26 грудня 2023 року по 19 січня 2024 року. Тобто, якби цей “документ” був справжнім, його підписав би не Швачко, а тимчасовий виконувач обовʼязків.

Також “лист” містить низку помилок, зокрема, орфографічних.

ФЕЙК: Без документів з військкомату чоловіки не можуть оформити паспорт та отримати інші послуги в консульствах

На сьогодні чинним законодавством не встановлено будь-яких обмежень для чоловіків призовного віку з надання консульських послуг.

Про це нагадує пресслужба консульського відділу посольства України у Великій Британії.

Поширена в соцмережах інформація про те, що без документів з військкомату чоловіки не можуть оформити паспорт або інші документи, не відповідає дійсності.

Водночас консульство заявило, що призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:

  • перебувати на військовому обліку в разі вибуття за межі України на строк понад три місяці – за місцем консульського обліку в закордонних дипломатичних установах України;
  • особисто в семиденний строк з дня прибуття до Сполученого Королівства прибути з паспортом громадянина України й військово-обліковими документами до однієї з закордонних дипломатичних установ України на території Британії для взяття на військовий облік.

Зазначається, що інформація про осіб призовного віку, які приймаються на тимчасовий консульський облік у посольстві, одночасно включається до військового обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів, який ведеться установою.

Головне зображення створене штучним інтелектом