ФЕЙК ТИЖНЯ: Нацполіції дозволили використовувати спецзасоби для розгону мітингів

Автор: Андрій Макітра

02 Лют, 2024 19:43

Поділитись публікацією
ФЕЙК ТИЖНЯ: Нацполіції дозволили використовувати спецзасоби для розгону мітингів

Російська пропаганда поширює неправдивий наказ де нібито працівникам Національної поліції дозволили використовувати спецзасоби для розгону мітингів у містах. Йдеться про травматичну зброю, гумові палиці та сльозогінний газ. Проте є низка доказів, що це фейк. Його використовують росіяни з метою створити недовіру українців до силових державних органів у час Великої війни.

Пропагандисти поширюють фото відповідного наказу, який начебто був підписаний очільником МВС. У ньому йдеться про те, що співробітникам Нацполіції України в умовах «соціальної напруженості» начебто дозволили «використовувати для розгону будь-яких мітингів травматичну зброю, гумові палиці та сльозогінний газ».

*Фото фейкового наказу:

Спростування фейку

“Галка” повідомляє, що “Центр протидії дезінформації” спростував цей вкид. Журналісти пояснили, що роспропаганда у такий спосіб хоче дискредитувати українських правоохоронців. Виявилось, що “наказ” не відповідає офіційним стандартам оформлення документів.

Щоб перевірити інформацію, журналісти “ЦПД” звернулися до речниці МВС Марʼяни Реви. Вона розповіла, що так званий документ є фейковим, як і його зміст.

  • По-перше, «наказ» не відповідає вимогам офіційного діловодства.
  • По-друге, всі правила та підстави застосування спецзасобів чітко прописані у Законі «Про Національну поліцію» ст. 45 «Застосування спеціальних засобів».

Також журналісти “Галки” звернулись за коментарем у пресслужбу ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області. Правоохоронці підтвердили, що подібний документ є нічим іншим, як фейком та вигадкою пропагандистів. Зазначили, що подібну інформацію, щодо змін у роботі Нацполіції, зокрема на Прикарпатті, як і в інших регіонах, може коментувати тільки Міністерство Внутрішніх Справ, яке в цьому компетентне.

*Знімок екрана пропагандистської новини росіян з фейковим наказом.

Контекст

Це не вперше росіяни використовують схожі методи, щоб посіяти паніку серед українців. “Галка” вже писала про підроблений лист від нібито ДП “Документ”. Там пропагандисти стверджували, що чоловікам призовного віку, які наразі перебувають за кордоном, не вироблятимуть закордонні паспорти.

Також фейковою виявилась інформація про те, що з 1 січня 2024 року не можна потрапити до лікаря та отримати талон без військового квитка. Тоді пропагандисти поширювали фото оголошення начебто однієї з поліклінік Києва. Така ж інформація з’являлась й у соцмережах на Прикарпатті.